Co je to?
Definice výrazu Lupus. Co znamená odborný pojem Lupus z kategorie Nemoce?

Co to je Lupus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lupus?

Dnešní lékařství rozlišuje dva typy nemocí s názvem Lupus. Prvním z nich je Lupus vulgaris, což je chronické tuberkulózní kožní onemocnění. Typické pro něho je pomalu se odlupující strupy a zaschlé kusy kůže, po kterých zůstávají pouze pomalu se hojící jizvy. Na toto onemocnění se používá fototerapie.
Druhým označením, které se může skrývat pod pojmem lupu je systémový lupus erythematodes. Jde o autoimunitní onemocnění, při kterém tělo napadá vlastní tkáně a orgány. Jeho rozvoj ovlivňují genetické vlivy, abnormality v imunitní regulaci, hormonální vlivy, toxiny, infekce, věk či léčiva.

Význam slova, termín, co je to Lupus? Definice výrazu Lupus. Co znamená odborný pojem Lupus z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Lupus s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Lupus patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, význam, Nemoce, význam pojmu, termín, Lupus, slovník, Lupus, definice, informace, popis, Nemoce, wiki, přesný význam, pojem

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Lupus? resp. jaká je definice termínu Lupus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupus, odpověď na dotaz co je to Lupus?. Víte např. kdo to je Martin Konvička? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?