Co je to?
Definice výrazu Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Co to je Souhvězdí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Souhvězdí?

Souhvězdí je útvar viditelný na obloze, který tvoří domnělé spojnice jasných hvězd. Tyto útvary mají přesné hranice. Protože svými tvary připomínala nejrůznější bájné postavy nebo zvířata, dostala po nich různá jména.
Souhvězdí měla v různých civilizacích svůj systém, Mezinárodní astronomická unie stanovila 88 známých souhvězdí, z nich většina má jméno původem ještě z antiky. Staršího původu jsou souhvězdí severní polokoule, názvy útvarů jižních nebes pocházejí především od vědců nebo mořeplavců. K nejstarším a nejznámějším souhvězdím patří Orion, Andromeda, velký vůz a další.

Význam slova, termín, co je to Souhvězdí? Definice výrazu Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Souhvězdí patří do kategorie Věda

Klíčová slova: Věda, Souhvězdí, heslo, Souhvězdí, význam pojmu, popis, význam slova, co to je, synonymum, slovo, pojem, definice, vysvětlení, přesný význam, co znamená, význam

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Souhvězdí? resp. co se skrývá pod slovem Souhvězdí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhvězdí, odpověď na dotaz co je to Souhvězdí?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Vladimir Putin? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.