Co je to?
Definice výrazu, termínu Brzlík. Co znamená odborný pojem Brzlík z kategorie Lékařství?

Co je to Brzlík? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Brzlík?

Hlavní orgán pro diferenciaci a funkční dozrávání T lymfocytů se nazývá brzlík. Latinsky se brzlík nazývá thymus. U člověka se brzlík nachází v horním anterioru hrudní dutiny za hrudní kostí.
V minulosti byl brzlík považován za orgán bez jakéhokoliv funkčního významu. Jeho význam pro lidský imunitní systém byl objeven poměrně pozdě, až roku 1961 Jacquem Millerem. Velikost brzlíku je proměnlivá a závisí na aktuálním věku. Největší váhu dosahuje kolem desátého roku věku, kdy váží kolem čtyřiceti gramů.

Význam slova, termín, co je to Brzlík? Definice výrazu, termínu Brzlík. Co znamená odborný pojem Brzlík z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Brzlík? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Brzlík je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, slovo, synonymum, formulace, definice, Lékařství, Brzlík, co to je, popis, heslo, význam slova, přesný význam, vysvětlení, termín, význam, slovník

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Brzlík? resp. jaká je definice termínu Brzlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brzlík, odpověď na dotaz co je to Brzlík?. Víte např. kdo to je Mentor? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Brzlík v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.