Co je to?
Definice výrazu, termínu Brzlík. Co znamená odborný pojem Brzlík z kategorie Lékařství?

Co je to Brzlík? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Brzlík

Hlavní orgán pro diferenciaci a funkční dozrávání T lymfocytů se nazývá brzlík. Latinsky se brzlík nazývá thymus. U člověka se brzlík nachází v horním anterioru hrudní dutiny za hrudní kostí.
V minulosti byl brzlík považován za orgán bez jakéhokoliv funkčního významu. Jeho význam pro lidský imunitní systém byl objeven poměrně pozdě, až roku 1961 Jacquem Millerem. Velikost brzlíku je proměnlivá a závisí na aktuálním věku. Největší váhu dosahuje kolem desátého roku věku, kdy váží kolem čtyřiceti gramů.

Význam slova, termín, co je to Brzlík? Definice výrazu, termínu Brzlík. Co znamená odborný pojem Brzlík z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Brzlík? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Brzlík se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, termín, popis, přesný výraz, formulace, přesný význam, popis, informace, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, heslo, co to je, Brzlík, synonymum

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Brzlík? resp. jaký je přesný význam slova Brzlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brzlík, odpověď na dotaz co je to Brzlík?. Víte např. kdo to je Ivo Valenta? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Brzlík i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.