Co je to?
Definice odborného termínu, slova Opereta. Co znamená pojem Opereta z kategorie Kultura?

Co je to Opereta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Opereta

Opereta je zábavný divadelní útvar, který spojuje hudební i dramatický žánr. Typickým znakem je střídání zpěvu a mluveného slova. Opereta je často označována jako spojení opery a činohry. Současným nástupcem operety je muzikál.
Z operet byly vytvořeny i některé známé opery, nelze tedy obecně považovat operetu za méně hodnotné dílo. Náměty operet jsou komediální, samotné dílo se člení do dějství nebo jednání. V operetách se vyskytují i taneční čísla.

Význam slova, termín, co je to Opereta? Definice odborného termínu, slova Opereta. Co znamená pojem Opereta z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Opereta doporučujeme sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Opereta se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: přesný význam, co to je, význam pojmu, termín, slovo, Opereta, synonymum, wiki, slovník, přesný výraz, vysvětlení, definice, Kultura, co znamená, formulace, význam slova

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Opereta? resp. co to je Opereta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opereta, odpověď na dotaz co je to Opereta?. Víte např. kdo to je Apoštol? Znáte a víte kdo je Tereza Spencerová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Opereta v jiné sekci než Kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?