Co je to?
Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Co to je Eucharistie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Eucharistie?

Eucharistie neboli díkůvzdání je součást křesťanské liturgie. Jedná se o tzv. svaté přijímání vína a chleba a odkazuje na Ježíšovu poslední večeři a děkuje se při něm za spasení. Jednotlivé křesťanské církve (katolíci, protestanti) používají pro eucharistii odlišná označení.

Význam slova, termín, co je to Eucharistie? Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Eucharistie? Potom se o definici podělte s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Eucharistie se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: popis, informace, Náboženství, vysvětlení, heslo, Náboženství, slovo, co to je, formulace, co znamená, význam pojmu, slovník, definice, pojem, význam slova, synonymum

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Eucharistie?

Eucharistie (řec. díkuvzdání) je jedna ze základních součástí křesťanského kultu, při kterém se připomíná Poslední večeře Ježíše Krista přijímáním vína a chleba a vzdávají se díky za spasení. Pojmem eucharistie se také označuje tento chléb a víno proměněné v tělo a krev Kristovu.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Eucharistie? resp. co znamená Eucharistie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eucharistie, odpověď na dotaz co je to Eucharistie?. Víte např. kdo to je P.C. Roberts? Znáte a víte kdo je Bedřich Smetana? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.