Co je to?
Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Co je to Odchodné? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Odchodné?

Odchodné upravuje zákoník práce. Sjednává se s takovým zaměstnancem, který byl do pracovního poměru zvolen nebo jmenován. Odchodné kompenzuje ztráty zaměstnance, ke kterým by došlo, pokud by byl odvolán z funkce ještě předtím, než skončí jeho funkční období.
Podmínkou pro odchodné je také to, že se dohodne i konkurenční doložka. Podle ní nesmí zaměstnanec po určitou dobu po ukončení pracovního poměru vykonávat přesně definovanou činnost, kterou konal pro původního zaměstnavatele, nebo takovou činnost, která by bývalého zaměstnavatele poškodila.

Význam slova, termín, co je to Odchodné? Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Odchodné) můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Odchodné patří do kategorie Právo

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, význam slova, wiki, heslo, přesný význam, slovo, informace, Odchodné, termín, Právo, význam, co znamená, synonymum, slovník, vysvětlení

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Odchodné? resp. co znamená slovo Odchodné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odchodné, odpověď na dotaz co je to Odchodné?. Víte např. kdo to je Konzul? Znáte a víte kdo je Libertarián? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.