Co je to?
Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Co je to Odchodné? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Odchodné?

Odchodné upravuje zákoník práce. Sjednává se s takovým zaměstnancem, který byl do pracovního poměru zvolen nebo jmenován. Odchodné kompenzuje ztráty zaměstnance, ke kterým by došlo, pokud by byl odvolán z funkce ještě předtím, než skončí jeho funkční období.
Podmínkou pro odchodné je také to, že se dohodne i konkurenční doložka. Podle ní nesmí zaměstnanec po určitou dobu po ukončení pracovního poměru vykonávat přesně definovanou činnost, kterou konal pro původního zaměstnavatele, nebo takovou činnost, která by bývalého zaměstnavatele poškodila.

Význam slova, termín, co je to Odchodné? Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Odchodné? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Odchodné se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, Odchodné, význam pojmu, co znamená, Právo, pojem, formulace, heslo, význam, přesný význam, informace, co to je, definice, popis, slovo, slovník

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Odchodné? resp. co to je Odchodné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odchodné, odpověď na dotaz co je to Odchodné?. Víte např. kdo to je Autista? Znáte a víte kdo je Libertarián? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.