Co je to?
Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Co je to SWIFT? Význam slova

Co znamená termín SWIFT? Vysvětlení pojmu, definice hesla

SWIFT je zkratkové slovo utvořené z počátečních písmen anglického názvu Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci. Jedná se o počítačové řízený systém sloužící k výměně dat mezi bankami v mezinárodním platebním styku. Každá banka má jedinečný kód (tzv. BIC - Bank Identifier Code). Například SWIFT/BIC kód České spořitelny je GIBACZPX.

Význam slova, termín, co je to SWIFT? Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (SWIFT) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz SWIFT je v kategorii Bankovnictví

Co znamená pojem SWIFT? Výraz, definice slova z Wikipedie

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) slouží zejména k mezinárodnímu platebnímu styku. Jde o počítačově řízený systém pro dálkový přenos dat mezi bankami a dalšími finančními i nefinačními institucemi. V rámci SWIFTu má každá zúčastněná banka svůj jedinečný kód, kterým se identifikuje - BIC.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, pojem, formulace, definice, Bankovnictví, co to je, přesný výraz, co znamená, popis, vysvětlení, popis, slovník, heslo, přesný význam

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu SWIFT? resp. co znamená slovo SWIFT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWIFT, odpověď na dotaz co je to SWIFT?. Víte např. kdo to je Margaret Thatcherová? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.