Co je to?
Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Co je to SWIFT? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu SWIFT?

SWIFT je zkratkové slovo utvořené z počátečních písmen anglického názvu Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci. Jedná se o počítačové řízený systém sloužící k výměně dat mezi bankami v mezinárodním platebním styku. Každá banka má jedinečný kód (tzv. BIC - Bank Identifier Code). Například SWIFT/BIC kód České spořitelny je GIBACZPX.

Význam slova, termín, co je to SWIFT? Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín SWIFT? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem SWIFT je v sekci Bankovnictví

Co znamená pojem SWIFT? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) slouží zejména k mezinárodnímu platebnímu styku. Jde o počítačově řízený systém pro dálkový přenos dat mezi bankami a dalšími finančními i nefinačními institucemi. V rámci SWIFTu má každá zúčastněná banka svůj jedinečný kód, kterým se identifikuje - BIC.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, Bankovnictví, význam pojmu, co znamená, termín, význam, přesný výraz, vysvětlení, co to je, přesný význam, popis, heslo, wiki, slovník, slovo

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova SWIFT? resp. co je to SWIFT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWIFT, odpověď na dotaz co je to SWIFT?. Víte např. kdo to je Margaret Thatcherová? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín SWIFT hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.