Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ergometrie. Co znamená odborný pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Ergometrie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ergometrie?

Ergometrie je název lékařské metody, jejíž podstatou je sledování práce srdce při určité zátěži. Pro vyvolání zátěžového stavu se využívá buď běžecký pás nebo bicyklový ergometr. Pacientovi jsou na hrudník a končetiny umístěny elektrody, které snímají tepovou frekvenci a EKG.
Jde o náročnější druh vyšetření, klade nároky zvláště na fyzičku. Pacient navíc nesmí před vyšetřením kouřit ani požívat alkohol. V některých případech je nutno upravit i dávkování léků.

Význam slova, termín, co je to Ergometrie? Výraz, termín, definice slova Ergometrie. Co znamená odborný pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ergometrie doporučujeme sdílet se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ergometrie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Ergometrie, heslo, přesný význam, Lékařství, slovník, přesný výraz, význam slova, Lékařství, vysvětlení, formulace, co znamená, definice, pojem, co to je, termín, význam pojmu

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ergometrie? resp. co znamená Ergometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ergometrie, odpověď na dotaz co je to Ergometrie?. Víte např. kdo to je Dramaturg? Znáte a víte kdo je Michal David? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.