Co je to?
Definice výrazu Lingvistika. Co znamená odborný pojem Lingvistika z kategorie Věda?

Co to je Lingvistika? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lingvistika?

Lingvistika, jinak též jazykověda, je označení vědecké disciplíny zabývající se výzkumem přirozeného jazyka. Je také soustavou jazykovědných oborů, jako je například lexikologie, syntax a další.
Lingvistika je tvořena obecnou lingvistikou, gramatikou, aplikovanou lingvistikou a jazykovědami jazyků nebo jazykových skupin. Spolupracuje s dalšími vědami, které se zabývají jazyky, filozofií, biologií, psychologií, sociologií a jinými. Podobnými disciplínami jsou například sociolingvistika, psycholingvistika a podobně.

Význam slova, termín, co je to Lingvistika? Definice výrazu Lingvistika. Co znamená odborný pojem Lingvistika z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Lingvistika můžete sdílet se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lingvistika je v kategorii Věda

Klíčová slova: Lingvistika, Lingvistika, pojem, termín, význam slova, slovník, informace, wiki, význam pojmu, definice, Věda, co to je, synonymum, přesný výraz, Věda, formulace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lingvistika? resp. co vlastně znamená slovo Lingvistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lingvistika, odpověď na dotaz co je to Lingvistika?. Víte např. kdo to je Bára Basiková? Znáte a víte kdo je Larry Page? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.