Co je to?
Definice výrazu Dekáda. Co znamená odborný pojem Dekáda z kategorie Různé?

Co to je Dekáda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dekáda

V současnosti slovo dekáda označuje desetiletí. Dekáda je výraz přejatý z řečtiny kde označuje desítku. Ve starověkém Řecku dekáda označovala skupinu deseti vojáků.

Význam slova, termín, co je to Dekáda? Definice výrazu Dekáda. Co znamená odborný pojem Dekáda z kategorie Různé?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dekáda s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Dekáda se nachází v sekci Různé

Co znamená pojem Dekáda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Dekáda (z řec. dekas, desítka) znamená soubor o deseti prvcích. Ve starém Řecku označoval desítku bojovníků, později také desítku let. V současném užití obvykle znamená desetiletí, desítku let, a to buď začínající rokem s nulou na konci, například "šedesátá léta", ale také jakékoli jiné desetileté období, například "v poslední dekádě Mozartova života".

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co znamená, slovník, heslo, Různé, co to je, vysvětlení, Dekáda, slovo, pojem, popis, přesný význam, definice, synonymum, Různé, wiki

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Dekáda? resp. jaký je přesný význam slova Dekáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekáda, odpověď na dotaz co je to Dekáda?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.