Co je to?
Definice výrazu Dekáda. Co znamená odborný pojem Dekáda z kategorie Různé?

Co to je Dekáda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dekáda?

V současnosti slovo dekáda označuje desetiletí. Dekáda je výraz přejatý z řečtiny kde označuje desítku. Ve starověkém Řecku dekáda označovala skupinu deseti vojáků.

Význam slova, termín, co je to Dekáda? Definice výrazu Dekáda. Co znamená odborný pojem Dekáda z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dekáda patří do sekce Různé

Klíčová slova: definice, popis, informace, Různé, termín, Dekáda, přesný výraz, vysvětlení, přesný význam, význam pojmu, význam slova, wiki, heslo, slovo, formulace, slovník

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dekáda?

Dekáda (z řec. dekas, desítka) znamená soubor o deseti prvcích. Ve starém Řecku označoval desítku bojovníků, později také desítku let. V současném užití obvykle znamená desetiletí, desítku let, a to buď začínající rokem s nulou na konci, například "šedesátá léta", ale také jakékoli jiné desetileté období, například "v poslední dekádě Mozartova života".

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Dekáda? resp. co to je Dekáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekáda, odpověď na dotaz co je to Dekáda?. Víte např. kdo to je Bára Basiková? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Různé). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.