Co je to?
Definice výrazu Dekáda. Co znamená odborný pojem Dekáda z kategorie Různé?

Co to je Dekáda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dekáda?

V současnosti slovo dekáda označuje desetiletí. Dekáda je výraz přejatý z řečtiny kde označuje desítku. Ve starověkém Řecku dekáda označovala skupinu deseti vojáků.

Význam slova, termín, co je to Dekáda? Definice výrazu Dekáda. Co znamená odborný pojem Dekáda z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dekáda sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Dekáda patří do sekce Různé

Co znamená pojem Dekáda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Dekáda (z řec. dekas, desítka) znamená soubor o deseti prvcích. Ve starém Řecku označoval desítku bojovníků, později také desítku let. V současném užití obvykle znamená desetiletí, desítku let, a to buď začínající rokem s nulou na konci, například "šedesátá léta", ale také jakékoli jiné desetileté období, například "v poslední dekádě Mozartova života".

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: popis, význam pojmu, heslo, co znamená, vysvětlení, přesný význam, co to je, Dekáda, přesný výraz, slovo, pojem, popis, termín, wiki, slovník

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Dekáda? resp. jaká je definice slova Dekáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekáda, odpověď na dotaz co je to Dekáda?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.