Co je to?
Definice výrazu Dekáda. Co znamená odborný pojem Dekáda z kategorie Různé?

Co to je Dekáda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dekáda?

V současnosti slovo dekáda označuje desetiletí. Dekáda je výraz přejatý z řečtiny kde označuje desítku. Ve starověkém Řecku dekáda označovala skupinu deseti vojáků.

Význam slova, termín, co je to Dekáda? Definice výrazu Dekáda. Co znamená odborný pojem Dekáda z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dekáda? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Dekáda je v kategorii Různé

Klíčová slova: slovník, definice, Různé, synonymum, Dekáda, přesný význam, význam, Různé, termín, co znamená, Dekáda, formulace, význam slova, heslo, wiki, význam pojmu

Co znamená pojem Dekáda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Dekáda (z řec. dekas, desítka) znamená soubor o deseti prvcích. Ve starém Řecku označoval desítku bojovníků, později také desítku let. V současném užití obvykle znamená desetiletí, desítku let, a to buď začínající rokem s nulou na konci, například "šedesátá léta", ale také jakékoli jiné desetileté období, například "v poslední dekádě Mozartova života".

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dekáda? resp. co se skrývá pod slovem Dekáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekáda, odpověď na dotaz co je to Dekáda?. Víte např. kdo to je Clint Eastwood? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.