Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Ateroskleróza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ateroskleróza?

Ateroskleróza je název pro onemocnění tepen, kdy dochází k jejich kornatění. Jeho příčinou je ukládání tuků (například cholesterolu) do stěn tepen. Cévní stěna se tak mění a vznikají na ní místa nazývaná aterosklerotické pláty. Usazují se zde vápník a polysacharidy. Stěna tepny se zužuje, je méně pružná a tok krve je omezován.
Orgány nedostávají dostatek kyslíku a poškozují se. Ateroskleróza zapříčiňuje více onemocnění, například mrtvici nebo infarkt.

Význam slova, termín, co je to Ateroskleróza? Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ateroskleróza? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Ateroskleróza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, wiki, význam, význam pojmu, Ateroskleróza, pojem, definice, informace, přesný význam, formulace, Nemoce, synonymum, heslo, přesný výraz, slovník, co znamená

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ateroskleróza? resp. jaký je význam slova Ateroskleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateroskleróza, odpověď na dotaz co je to Ateroskleróza?. Víte např. kdo to je Homofob? Znáte a víte kdo je Jiří Ovčáček? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.