Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Ateroskleróza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ateroskleróza?

Ateroskleróza je název pro onemocnění tepen, kdy dochází k jejich kornatění. Jeho příčinou je ukládání tuků (například cholesterolu) do stěn tepen. Cévní stěna se tak mění a vznikají na ní místa nazývaná aterosklerotické pláty. Usazují se zde vápník a polysacharidy. Stěna tepny se zužuje, je méně pružná a tok krve je omezován.
Orgány nedostávají dostatek kyslíku a poškozují se. Ateroskleróza zapříčiňuje více onemocnění, například mrtvici nebo infarkt.

Význam slova, termín, co je to Ateroskleróza? Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ateroskleróza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, Nemoce, informace, co znamená, termín, heslo, Ateroskleróza, definice, synonymum, pojem, přesný výraz, wiki, vysvětlení, slovo, popis, Nemoce

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ateroskleróza? resp. co vlastně znamená slovo Ateroskleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateroskleróza, odpověď na dotaz co je to Ateroskleróza?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Jiří Ovčáček? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ateroskleróza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.