Co je to?
Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Co to je Počítač? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Počítač

Počítač je elektronické zařízení, které umožňuje zpracovávat data. Skládá se z hardwaru (pevné části počítače) a ze softwaru (programové vybavení). Podle typu se může jednat buď o klasický stolní PC nebo o přenosný (laptop, notebook). Funkci počítače dnes do značné míry nahradí chytrý telefon nebo tablet.

Význam slova, termín, co je to Počítač? Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Počítač) můžete sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Počítač patří do sekce Hardware

Co znamená pojem Počítač? Definice slova, termínu z Wikipedie

Počítač je v informatice zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítač je elektronický a skládá se z hardwaru, který představuje fyzické části počítače (mikroprocesor, klávesnice, monitor atd.) a ze softwaru (operační systém a programy). Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: Hardware, přesný význam, popis, co znamená, heslo, informace, slovník, Počítač, přesný výraz, termín, definice, popis, význam slova, formulace, co to je

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Počítač? resp. jaká je definice slova Počítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počítač, odpověď na dotaz co je to Počítač?. Víte např. kdo to je Alláh? Znáte a víte kdo je Fénix? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.