Co je to?
Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Co to je Počítač? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Počítač?

Počítač je elektronické zařízení, které umožňuje zpracovávat data. Skládá se z hardwaru (pevné části počítače) a ze softwaru (programové vybavení). Podle typu se může jednat buď o klasický stolní PC nebo o přenosný (laptop, notebook). Funkci počítače dnes do značné míry nahradí chytrý telefon nebo tablet.

Význam slova, termín, co je to Počítač? Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Počítač? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Počítač je v kategorii Hardware

Klíčová slova: Počítač, co znamená, význam, formulace, synonymum, význam slova, přesný význam, Počítač, heslo, slovník, slovo, wiki, popis, termín, pojem, Hardware

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Počítač?

Počítač je v informatice zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítač je elektronický a skládá se z hardwaru, který představuje fyzické části počítače (mikroprocesor, klávesnice, monitor atd.) a ze softwaru (operační systém a programy). Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Počítač? resp. jaký je význam slova Počítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počítač, odpověď na dotaz co je to Počítač?. Víte např. kdo to je Synovec? Znáte a víte kdo je Choronzon? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.