Co je to?
Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Co to je Počítač? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Počítač?

Počítač je elektronické zařízení, které umožňuje zpracovávat data. Skládá se z hardwaru (pevné části počítače) a ze softwaru (programové vybavení). Podle typu se může jednat buď o klasický stolní PC nebo o přenosný (laptop, notebook). Funkci počítače dnes do značné míry nahradí chytrý telefon nebo tablet.

Význam slova, termín, co je to Počítač? Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Počítač patří do sekce Hardware

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, význam, definice, pojem, popis, synonymum, Hardware, co to je, informace, heslo, wiki, slovo, formulace, termín, Počítač

Co znamená pojem Počítač? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Počítač je v informatice zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítač je elektronický a skládá se z hardwaru, který představuje fyzické části počítače (mikroprocesor, klávesnice, monitor atd.) a ze softwaru (operační systém a programy). Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Počítač? resp. co vlastně znamená slovo Počítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počítač, odpověď na dotaz co je to Počítač?. Víte např. kdo to je Muezzin? Znáte a víte kdo je Choronzon? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.