Co je to?
Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Co to je Počítač? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Počítač?

Počítač je elektronické zařízení, které umožňuje zpracovávat data. Skládá se z hardwaru (pevné části počítače) a ze softwaru (programové vybavení). Podle typu se může jednat buď o klasický stolní PC nebo o přenosný (laptop, notebook). Funkci počítače dnes do značné míry nahradí chytrý telefon nebo tablet.

Význam slova, termín, co je to Počítač? Definice výrazu Počítač. Co znamená odborný pojem Počítač z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Počítač s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Počítač se nachází v sekci Hardware

Co znamená pojem Počítač? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Počítač je v informatice zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítač je elektronický a skládá se z hardwaru, který představuje fyzické části počítače (mikroprocesor, klávesnice, monitor atd.) a ze softwaru (operační systém a programy). Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, co to je, popis, vysvětlení, význam, synonymum, heslo, Hardware, slovník, přesný výraz, wiki, význam pojmu, pojem, Počítač, co znamená

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Počítač? resp. jaký je přesný význam slova Počítač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Počítač, odpověď na dotaz co je to Počítač?. Víte např. kdo to je Alláh? Znáte a víte kdo je Fénix? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Počítač i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.