Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Žumpa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Žumpa

Žumpa je označení pro uzavřenou a vodotěsnou jímku, do které se sbírají splaškové odpadní vody. V žumpě se fekální vody nečistí, pouze se zde shromažďují a neodtékají. Žumpu je nutno pravidelně vybírat a vyvážet, což zajišťují odborné firmy. Frekvence vyvážení se určuje podle velikosti žumpy a počtu obyvatel domácnosti.
Žumpy se využívají tam, kde není možný odvod do kanalizace. Žumpy bývají budovány nejčastěji u rodinných domů nebo u rekreačních objektů.

Význam slova, termín, co je to Žumpa? Odborný výraz, definice slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Žumpa? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Žumpa patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, wiki, Žumpa, slovník, význam pojmu, heslo, význam, termín, přesný výraz, přesný význam, Žumpa, co znamená, formulace, synonymum, význam slova, Stavebnictví

Co znamená pojem Žumpa? Výraz, definice slova z Wikipedie

Žumpa je izolovaná bezodtoková nádrž určená k zachycování odpadních vod z domácnosti. Žumpa se využívá v místech, kde není vybudován kanalizační systém, popřípadě není možné napojení na zavedenou stokovou síť s čističkou odpadních vod.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Žumpa? resp. jaká je definice termínu Žumpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žumpa, odpověď na dotaz co je to Žumpa?. Víte např. kdo to je Ďábel? Znáte a víte kdo je Emma Smetana? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.