Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Celiakie. Co znamená pojem Celiakie z kategorie Nemoce?

Co to je Celiakie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Celiakie?

Celiakie je chronické onemocnění postihující sliznici tenkého střeva. Vyvolává ji přecitlivělost (nikoliv alergie) na lepek (gluten), bílkovinu obsaženou v obilovinách. Při tomto onemocnění je nezbytné dodržovat tzv. bezlepkovou dietu. Onemocnění není možné léčit, ale bezlepková dieta pomůže odstranit všechny jeho projevy.

Význam slova, termín, co je to Celiakie? Odborný termín, výraz, slovo Celiakie. Co znamená pojem Celiakie z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Celiakie sdílejte s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Celiakie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, význam, Nemoce, co znamená, Celiakie, popis, heslo, definice, význam slova, termín, přesný význam, co to je, wiki, pojem, vysvětlení, slovo

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Celiakie? resp. jaká je definice slova Celiakie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celiakie, odpověď na dotaz co je to Celiakie?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Teplouš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Celiakie i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..