Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karcinom. Co znamená pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Co je to Karcinom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Karcinom

Karcinom je pojem pocházející z řečtiny, dříve se označoval jako rakovina, což je dnes širší pojem. Jedná se o nádorové onemocnění, které vychází z epitelové tkáně. Klasickým příkladem jsou vrstvy sliznic a kůže, nádorové onemocnění pochází tedy z vnějších i vnitřních vrstev. Většina karcinomů patří ke zhoubným nádorům.
Léčba karcinomu může probíhat různými způsoby – chirurgicky, hormonálně, biologicky, radioterapií nebo chemoterapií. Karcinomy nejčastěji postihují plíce, prsa, žaludek, prostatu nebo tlusté střevo.

Význam slova, termín, co je to Karcinom? Odborný výraz, definice slova Karcinom. Co znamená pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Karcinom? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Karcinom se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: termín, slovník, Karcinom, vysvětlení, Nemoce, informace, pojem, přesný význam, význam slova, co znamená, heslo, definice, Karcinom, význam pojmu, význam, popis

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Karcinom? resp. co přesně označuje termín Karcinom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karcinom, odpověď na dotaz co je to Karcinom?. Víte např. kdo to je Ambasador? Znáte a víte kdo je Fašista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.