Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karcinom. Co znamená pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Co je to Karcinom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Karcinom

Karcinom je pojem pocházející z řečtiny, dříve se označoval jako rakovina, což je dnes širší pojem. Jedná se o nádorové onemocnění, které vychází z epitelové tkáně. Klasickým příkladem jsou vrstvy sliznic a kůže, nádorové onemocnění pochází tedy z vnějších i vnitřních vrstev. Většina karcinomů patří ke zhoubným nádorům.
Léčba karcinomu může probíhat různými způsoby – chirurgicky, hormonálně, biologicky, radioterapií nebo chemoterapií. Karcinomy nejčastěji postihují plíce, prsa, žaludek, prostatu nebo tlusté střevo.

Význam slova, termín, co je to Karcinom? Odborný výraz, definice slova Karcinom. Co znamená pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Karcinom sdílejte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Karcinom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: informace, co to je, termín, heslo, Karcinom, wiki, Nemoce, slovník, definice, přesný význam, popis, Nemoce, význam, slovo, význam pojmu, význam slova

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Karcinom? resp. co je to Karcinom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karcinom, odpověď na dotaz co je to Karcinom?. Víte např. kdo to je Obráběč? Znáte a víte kdo je Fašista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Karcinom i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.