Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vojtova metoda. Co znamená pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Co je to Vojtova metoda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vojtova metoda?

Vojtova metoda čili metoda reflexní lokomoce, je sestava cviků a technik, kterou objevil MUDr. Václav Vojta. Tyto techniky jsou určeny k léčení poruch hybnosti a dostaly jméno právě po svém objeviteli. Metoda je založena na skutečnosti, že člověk má ve svém centrálním nervovém systému geneticky zakódované vrozené vzory pohybu. Tlakem na specifické body se dá tělo k těmto pohybům stimulovat, aktivuje se bránice, břišní svaly, upravuje se dýchání i tepová frekvence, stimulují se nervová centra a dochází ke zvýšení mentální aktivity.
Vojtova metoda byla původně určena dětem, lze ji použít i pro léčbu dospělých.

Význam slova, termín, co je to Vojtova metoda? Odborný výraz, definice slova Vojtova metoda. Co znamená pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vojtova metoda s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Vojtova metoda je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, slovo, Vojtova metoda, význam pojmu, pojem, formulace, slovník, synonymum, Lékařství, co to je, Vojtova metoda, význam slova, Lékařství, wiki, přesný význam, vysvětlení

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vojtova metoda? resp. jaký je význam pojmu Vojtova metoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vojtova metoda, odpověď na dotaz co je to Vojtova metoda?. Víte např. kdo to je Klement Gottwald? Znáte a víte kdo je Johann Sebastian Bach? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Vojtova metoda i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..