Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vojtova metoda. Co znamená pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Co je to Vojtova metoda? Význam slova

Co znamená termín Vojtova metoda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vojtova metoda čili metoda reflexní lokomoce, je sestava cviků a technik, kterou objevil MUDr. Václav Vojta. Tyto techniky jsou určeny k léčení poruch hybnosti a dostaly jméno právě po svém objeviteli. Metoda je založena na skutečnosti, že člověk má ve svém centrálním nervovém systému geneticky zakódované vrozené vzory pohybu. Tlakem na specifické body se dá tělo k těmto pohybům stimulovat, aktivuje se bránice, břišní svaly, upravuje se dýchání i tepová frekvence, stimulují se nervová centra a dochází ke zvýšení mentální aktivity.
Vojtova metoda byla původně určena dětem, lze ji použít i pro léčbu dospělých.

Význam slova, termín, co je to Vojtova metoda? Odborný výraz, definice slova Vojtova metoda. Co znamená pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Vojtova metoda se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, Lékařství, formulace, popis, přesný výraz, pojem, wiki, vysvětlení, Vojtova metoda, co to je, význam, přesný význam, význam pojmu, informace, heslo, význam slova

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vojtova metoda? resp. jaká je definice slova Vojtova metoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vojtova metoda, odpověď na dotaz co je to Vojtova metoda?. Víte např. kdo to je David Krejčí? Znáte a víte kdo je Johann Sebastian Bach? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Vojtova metoda hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..