Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vojtova metoda. Co znamená pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Co je to Vojtova metoda? Význam slova

Co znamená termín Vojtova metoda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vojtova metoda čili metoda reflexní lokomoce, je sestava cviků a technik, kterou objevil MUDr. Václav Vojta. Tyto techniky jsou určeny k léčení poruch hybnosti a dostaly jméno právě po svém objeviteli. Metoda je založena na skutečnosti, že člověk má ve svém centrálním nervovém systému geneticky zakódované vrozené vzory pohybu. Tlakem na specifické body se dá tělo k těmto pohybům stimulovat, aktivuje se bránice, břišní svaly, upravuje se dýchání i tepová frekvence, stimulují se nervová centra a dochází ke zvýšení mentální aktivity.
Vojtova metoda byla původně určena dětem, lze ji použít i pro léčbu dospělých.

Význam slova, termín, co je to Vojtova metoda? Odborný výraz, definice slova Vojtova metoda. Co znamená pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Vojtova metoda) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Vojtova metoda je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, Lékařství, Vojtova metoda, synonymum, vysvětlení, význam slova, význam, slovník, přesný význam, pojem, popis, význam pojmu, wiki, definice, formulace

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vojtova metoda? resp. co znamená slovo Vojtova metoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vojtova metoda, odpověď na dotaz co je to Vojtova metoda?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..