Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Co je to Glycerol? Význam slova

Co znamená termín Glycerol? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Glycerol je bezbarvá kapalina se sladkou chutí. Jedná se o organickou sloučeninu, která je v některých formách součástí tuků. Využívá se v kosmetice, ve farmakologii a potravinářství. V malém množství neškodí, ve vyšších dávkách je však jedovatý. Jeho užívání je povoleno pouze v omezené míře. Z kalorického hlediska má stejnou hodnotu jako cukr, je produktem kvašení glukózy.
Pro silnou výbušnost při oxidaci je používán i v pyrotechnice.

Význam slova, termín, co je to Glycerol? Definice odborného termínu, slova Glycerol. Co znamená pojem Glycerol z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Glycerol se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, co znamená, slovník, synonymum, termín, Chemie, definice, Glycerol, přesný význam, pojem, wiki, co to je, formulace, Chemie, heslo

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Glycerol? resp. co znamená Glycerol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerol, odpověď na dotaz co je to Glycerol?. Víte např. kdo to je Hypochondr? Znáte a víte kdo je Rabín? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Glycerol v jiné sekci než Chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.