Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abstrakt. Co znamená odborný pojem Abstrakt z kategorie Literatura?

Co je to Abstrakt? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Abstrakt?

Slovem abstrakt se označuje stručný výtah z obsahu odborného článku, vědecké práce nebo jiného díla, které do hloubky analyzuje nějaký problém. Abstrakt (též anotace) je umístěn na začátku práce a pomáhá snadnější orientaci v jejím obsahu.

Význam slova, termín, co je to Abstrakt? Výraz, termín, definice slova Abstrakt. Co znamená odborný pojem Abstrakt z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Abstrakt s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Abstrakt se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: heslo, význam slova, význam pojmu, pojem, přesný význam, Literatura, Abstrakt, Abstrakt, slovník, vysvětlení, popis, přesný výraz, formulace, co znamená, význam, wiki

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Abstrakt?

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce. Stručnější obdobou abstraktu je anotace.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Abstrakt? resp. co znamená slovo Abstrakt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakt, odpověď na dotaz co je to Abstrakt?. Víte např. kdo to je Hana Hegerová? Znáte a víte kdo je Emma Watson? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?