Co je to?
Definice výrazu, termínu AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Co je to AIDS? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova AIDS

AIDS je zkratka anglických slov Acquired Immune Deficiency Syndrome, což se do českého jazyka překládá jako Syndrom získaného selhání imunity. Jedná se o soubor příznaků a infekcí, jenž je následkem vážného poškození lidského imunitního systému virem HIV.
Tato nemoc byla poprvé identifikována v roce 1981. Nemocí se nakazily desítky miliónů lidí, nejhůře postiženým kontinentem je Afrika. Léky se neustále zdokonalují, ale přesto ročně na komplikace způsobené AIDS umírá mnoho lidí po celém světě.
Mezi nejslavnější celebrity s AIDS patřil Fredie Mercury, Magic Johnson či Ondrej Nepela.

Význam slova, termín, co je to AIDS? Definice výrazu, termínu AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova AIDS sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz AIDS patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co znamená, synonymum, Nemoce, slovo, formulace, popis, přesný výraz, slovník, informace, AIDS, význam pojmu, co to je, význam slova, Nemoce, význam, termín

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo AIDS? resp. jaký je význam pojmu AIDS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AIDS, odpověď na dotaz co je to AIDS?. Víte např. kdo to je Rónin? Znáte a víte kdo je Ivan Vladimirovič Mičurin? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu AIDS v jiné sekci než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?