Co je to?
Definice výrazu Useň. Co znamená odborný pojem Useň z kategorie Materiály?

Co to je Useň? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Useň?

Useň je označení pro opracovanou zvířecí kůži (zbavenou srsti a připravenou pro další zpracování), kterou lze využít pro výrobu oděvů, bot, potahů nebo jiných výrobků.

Význam slova, termín, co je to Useň? Definice výrazu Useň. Co znamená odborný pojem Useň z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Useň s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Useň se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: Materiály, co znamená, synonymum, formulace, význam pojmu, vysvětlení, heslo, popis, význam slova, slovník, význam, přesný výraz, Useň, termín, přesný význam, pojem

Co znamená pojem Useň? Výraz, definice slova z Wikipedie

Kůže jako materiál je nezpracovaná surovina z kůže obratlovců – z jejich tělního pokryvu. Zpracovaná kůže se nazývá useň, ale slovo kůže se používá jako synonymum slova useň. Zpracovaná zvířecí (výjimečně u některých přírodních národů i lidská) kůže se od pradávna využívala jako oděv nebo surovina k výrobě oděvů, obuvi, oděvních doplňků a různých artefaktů. Specifické využití má kůže při výrobě bicích hudebních nástrojů – bubnů. Dnes je však často nahrazována umělými materiály.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Useň? resp. co znamená výraz Useň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Useň, odpověď na dotaz co je to Useň?. Víte např. kdo to je Jan Neruda? Znáte a víte kdo je Démon? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.