Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Co to je Fantasy? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fantasy

Fantasy je žánr, který se kromě literatury může promítat i do výtvarného umění nebo filmu. V literatuře se jedná často o rozsáhlé epické příběhy s prvky nadpřirozena (magie, kouzla, nadpřirozené bytosti - víly, elfové atd.). Fantasy je v současné době velmi populární. Pracuje s kombinací podobných prvků, jaké se objevují v mýtech, v eposech či v pohádkách. Mezi známé autory patří J.R.R. Tolkien (Pán prstenů), J. K. Rowling (série Harry Potter) nebo G.R.R. Martin (nedokončená série Hra o trůny) a další.

Význam slova, termín, co je to Fantasy? Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Fantasy můžete sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Fantasy se nachází v kategorii Literatura

Co znamená pojem Fantasy? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Fantasy je umělecký žánr, používaný především v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové (obzvláště z antických dob), často s vzezřením a chováním netypickým pro lidi.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, pojem, význam pojmu, Fantasy, co znamená, vysvětlení, heslo, synonymum, termín, význam slova, přesný výraz, popis, informace

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Fantasy? resp. jaký je přesný význam slova Fantasy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fantasy, odpověď na dotaz co je to Fantasy?. Víte např. kdo to je Archanděl Michael? Znáte a víte kdo je Kvestor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.