Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Co to je Fantasy? Význam slova

Co znamená termín Fantasy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fantasy je žánr, který se kromě literatury může promítat i do výtvarného umění nebo filmu. V literatuře se jedná často o rozsáhlé epické příběhy s prvky nadpřirozena (magie, kouzla, nadpřirozené bytosti - víly, elfové atd.). Fantasy je v současné době velmi populární. Pracuje s kombinací podobných prvků, jaké se objevují v mýtech, v eposech či v pohádkách. Mezi známé autory patří J.R.R. Tolkien (Pán prstenů), J. K. Rowling (série Harry Potter) nebo G.R.R. Martin (nedokončená série Hra o trůny) a další.

Význam slova, termín, co je to Fantasy? Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fantasy sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Fantasy je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Fantasy? Výraz, definice slova z Wikipedie

Fantasy je umělecký žánr, používaný především v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové (obzvláště z antických dob), často s vzezřením a chováním netypickým pro lidi.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, popis, definice, popis, slovo, slovník, pojem, co to je, Literatura, význam slova, wiki, přesný význam, termín, Literatura

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Fantasy? resp. jaká je definice termínu Fantasy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fantasy, odpověď na dotaz co je to Fantasy?. Víte např. kdo to je Archanděl Michael? Znáte a víte kdo je Kvestor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fantasy v jiné sekci než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.