Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Co to je Fantasy? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fantasy

Fantasy je žánr, který se kromě literatury může promítat i do výtvarného umění nebo filmu. V literatuře se jedná často o rozsáhlé epické příběhy s prvky nadpřirozena (magie, kouzla, nadpřirozené bytosti - víly, elfové atd.). Fantasy je v současné době velmi populární. Pracuje s kombinací podobných prvků, jaké se objevují v mýtech, v eposech či v pohádkách. Mezi známé autory patří J.R.R. Tolkien (Pán prstenů), J. K. Rowling (série Harry Potter) nebo G.R.R. Martin (nedokončená série Hra o trůny) a další.

Význam slova, termín, co je to Fantasy? Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fantasy? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Fantasy je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Fantasy, co znamená, wiki, formulace, Literatura, slovo, co to je, popis, význam pojmu, slovník, synonymum, přesný význam, informace, Fantasy, význam slova, Literatura

Co znamená pojem Fantasy? Výraz, definice slova z Wikipedie

Fantasy je umělecký žánr, používaný především v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové (obzvláště z antických dob), často s vzezřením a chováním netypickým pro lidi.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fantasy? resp. co se skrývá pod slovem Fantasy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fantasy, odpověď na dotaz co je to Fantasy?. Víte např. kdo to je Tomáš Garrigue Masaryk? Znáte a víte kdo je Karel Gott? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Fantasy hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.