Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Co to je Fantasy? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fantasy

Fantasy je žánr, který se kromě literatury může promítat i do výtvarného umění nebo filmu. V literatuře se jedná často o rozsáhlé epické příběhy s prvky nadpřirozena (magie, kouzla, nadpřirozené bytosti - víly, elfové atd.). Fantasy je v současné době velmi populární. Pracuje s kombinací podobných prvků, jaké se objevují v mýtech, v eposech či v pohádkách. Mezi známé autory patří J.R.R. Tolkien (Pán prstenů), J. K. Rowling (série Harry Potter) nebo G.R.R. Martin (nedokončená série Hra o trůny) a další.

Význam slova, termín, co je to Fantasy? Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fantasy s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Fantasy je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Fantasy? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Fantasy je umělecký žánr, používaný především v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové (obzvláště z antických dob), často s vzezřením a chováním netypickým pro lidi.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, formulace, synonymum, informace, wiki, co to je, heslo, popis, význam pojmu, termín, přesný výraz, slovník, slovo, Literatura, význam slova

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fantasy? resp. co je to Fantasy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fantasy, odpověď na dotaz co je to Fantasy?. Víte např. kdo to je Archanděl Michael? Znáte a víte kdo je Kvestor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.