Co je to?
Definice výrazu Overlock. Co znamená odborný pojem Overlock z kategorie Technika?

Co to je Overlock? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Overlock?

Overlock je speciální typ stehu, který tkaninu ořízne, sešije a začistí šev. Overlockový steh se používá pro pružné a pevné materiály a pleteniny. Setkáme se s ním například u sportovního oblečení (teplánk, mikiny, trička). Overlockový steh je tvořen 3-5 nitěmi. Domácí šicí stroje obvykle využívají pouze 2 nítě a výsledný steh proto nemá kvality (pevnost a pružnost) pravého overlocku.

Význam slova, termín, co je to Overlock? Definice výrazu Overlock. Co znamená odborný pojem Overlock z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Overlock s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Overlock je v kategorii Technika

Klíčová slova: synonymum, význam slova, definice, Technika, co to je, přesný výraz, formulace, Overlock, co znamená, slovník, informace, význam, wiki, popis, Overlock, slovo

Co znamená pojem Overlock? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Overlock je označení speciálního stehu nebo šicího stroje, který sešívá a začišťuje švy (používáme pro to termín obnitkovávání). Pokud se nevypne ořezový nůž, tak šev šicí stroj ořízne, sešije a začistí v jednom kroku.
Overlockem lze sešít různé druhy látek; nejčastěji se používá na sešívání a začišťování pletenin (např. trička, mikiny, tepláky apod.). Overlockový steh se tvoří 3, 4 nebo 5 nitěmi. Díky charakteristickému provázání je hlavní vlastností vytvořeného stehu vysoká pružnost a pevnost.
Důležitou funkcí u overlocků je diferenciální podávání, tj. posun sešívaného materiálu od zvýšeného tahu, až po řasení. Tímto způsobem lze ovlivňovat napětí materiálu při obnitkovávání. Domácí šicí stroje se snaží overlock napodobovat, ale jedná se o „falešný“ overlock – overlockové stehy, protože začištění 2 nitěmi nelze dosáhnout kvalit a pružnosti skutečného overlocku.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Overlock? resp. jaký je přesný význam slova Overlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Overlock, odpověď na dotaz co je to Overlock?. Víte např. kdo to je Mary Poppins? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Overlock i v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.