Co je to?
Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Co to je Stát? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Stát

Instituce, která může vládnout určité společnosti. Vytváří její zákony a má dovoleno soudit její prohřešky. Stát charakterizuje státní moc a její forma, například demokracie, občané, lidé žijící na jeho území a vymezení tohoto území. Samostatný stát nepodléhá žádné další moci, pro svoje plnohodnotné fungování si vytváří ozbrojené síly, úřednictvo a bezpečnostní sbory v podobě policie.

Význam slova, termín, co je to Stát? Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Stát doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Stát se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: informace, vysvětlení, pojem, formulace, Politika, heslo, synonymum, definice, termín, co to je, co znamená, význam slova, wiki, význam, přesný výraz, Stát

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Stát? resp. co je to Stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stát, odpověď na dotaz co je to Stát?. Víte např. kdo to je David Ondráčka? Znáte a víte kdo je Zaměstnanec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?