Co je to?
Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Co to je Stát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Stát

Instituce, která může vládnout určité společnosti. Vytváří její zákony a má dovoleno soudit její prohřešky. Stát charakterizuje státní moc a její forma, například demokracie, občané, lidé žijící na jeho území a vymezení tohoto území. Samostatný stát nepodléhá žádné další moci, pro svoje plnohodnotné fungování si vytváří ozbrojené síly, úřednictvo a bezpečnostní sbory v podobě policie.

Význam slova, termín, co je to Stát? Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Stát můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Stát je v sekci Politika

Klíčová slova: synonymum, slovo, pojem, přesný výraz, popis, přesný význam, Politika, co to je, Stát, wiki, popis, vysvětlení, informace

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Stát? resp. jaký je význam slova Stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stát, odpověď na dotaz co je to Stát?. Víte např. kdo to je Samosoudce? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?