Co je to?
Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Co to je Stát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stát?

Instituce, která může vládnout určité společnosti. Vytváří její zákony a má dovoleno soudit její prohřešky. Stát charakterizuje státní moc a její forma, například demokracie, občané, lidé žijící na jeho území a vymezení tohoto území. Samostatný stát nepodléhá žádné další moci, pro svoje plnohodnotné fungování si vytváří ozbrojené síly, úřednictvo a bezpečnostní sbory v podobě policie.

Význam slova, termín, co je to Stát? Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Stát sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Stát patří do sekce Politika

Klíčová slova: co znamená, pojem, slovo, Politika, přesný význam, popis, termín, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, popis, heslo, Stát, formulace, Politika

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Stát? resp. co to je Stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stát, odpověď na dotaz co je to Stát?. Víte např. kdo to je Samosoudce? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?