Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dadaismus. Co znamená odborný pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Co je to Dadaismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dadaismus

Dadaismus je avantgardní umělecký směr pocházející ze Švýcarska. Největší obliby dosáhl na začátku 20.století. Dada byl reakcí části umělecké veřejnosti (bez ohledu na národnost) na hrůzy války. Cílem bylo vyjádření hrůzných pocitů, dadaismus však nenabízel žádná východiska kromě nerozumu a nesmyslu.
Jeho představitelé prosazovali naprostou anarchii nejen v umění, ale i v osobním životě. Umění podle nich nemělo plnit sociální funkce, tvůrci měli mít neomezenou uměleckou svobodu.

Význam slova, termín, co je to Dadaismus? Výraz, termín, definice slova Dadaismus. Co znamená odborný pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dadaismus s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Dadaismus se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: informace, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, Dadaismus, wiki, popis, význam, popis, slovník, Kultura, pojem, přesný význam, co znamená

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Dadaismus? resp. jaká je definice slova Dadaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dadaismus, odpověď na dotaz co je to Dadaismus?. Víte např. kdo to je Génius? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.