Co je to?
Definice výrazu Halal. Co znamená odborný pojem Halal z kategorie Kultura?

Co to je Halal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Halal?

Halal znamená arabsky přípustný nebo povolený. Tento termín vychází z islámské tradice a označuje předměty a činnosti, které jsou povoleny k užívání ve všedním životě. Většinou se pojem halal používá v souvislosti s potravinami, léky nebo kosmetikou. Halal například definuje potraviny, které mohou muslimové konzumovat. Je povoleno jíst maso většiny býložravců, ptáky a ryby, naopak se nesmí konzumovat vepřové, krev, obojživelníci, hmyz, alkohol a jídlo, jehož příprava neodpovídá islámským tradicím. Tyto škodlivé potraviny se označují jako harám.

Význam slova, termín, co je to Halal? Definice výrazu Halal. Co znamená odborný pojem Halal z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Halal? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Halal je v sekci Kultura

Co znamená pojem Halal? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Halál v překladu „povolený, přípustný“, je termín označující veškeré předměty a činnosti každodenního života, jež jsou podle islámské tradice povoleny. Nejčastěji se tento pojem používá ve spojitosti s potravinami, které je muslimům povoleno konzumovat, vztahuje se však také na léčiva či kosmetiku. V judaismu se v obdobném smyslu používá termín košer.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, Kultura, význam, pojem, co znamená, Halal, heslo, termín, informace, přesný výraz, přesný význam, wiki, význam slova

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Halal? resp. jaká je definice termínu Halal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halal, odpověď na dotaz co je to Halal?. Víte např. kdo to je Geolog? Znáte a víte kdo je Pitaval? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Halal hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.