Co je to?
Definice výrazu Čarověník. Co znamená odborný pojem Čarověník z kategorie Rostliny?

Co to je Čarověník? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Čarověník

Čarověník je znetvoření keře nebo stromu, které je tvořeno odlišně zbarvenými a různě tvarovanými větvičkami. Ty tvoří husté chomáče nebo metly. Příčinou jejich tvorby mohou být onemocnění nebo mutace. Čarověníky, které vznikly mutací, je možno množit. Používají se často k roubování, protože si tak zachovávají svůj vzhled.
Nenarůstají do velkých rozměrů, proto jsou ceněny například ve skalkách nebo menších zahradách. Čarověníky jsou však náchylné k nejrůznějším onemocněním, proto požadují vyšší péči. V minulosti jim byly přisuzovány kouzelné vlastnosti, údajně měly přinášet štěstí nebo smůlu.

Význam slova, termín, co je to Čarověník? Definice výrazu Čarověník. Co znamená odborný pojem Čarověník z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Čarověník patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: Rostliny, význam slova, popis, pojem, termín, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, slovo, synonymum, přesný význam, přesný výraz, Čarověník, co to je, informace, Rostliny

Co označuje termín Čarověník? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Čarověník je chomáčovitá nebo metlovitá znetvořenina na stromech a keřích, která je tvořena hustěji nahloučenými větvičkami, často odlišného zabarvení, tvaru a uspořádání olistění (jehlic).

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Čarověník? resp. co je to Čarověník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čarověník, odpověď na dotaz co je to Čarověník?. Víte např. kdo to je Portáš? Znáte a víte kdo je Jan Hamáček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Čarověník i v jiných kategoriích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.