Co je to?
Definice výrazu, termínu Wasabi. Co znamená odborný pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Co je to Wasabi? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Wasabi

Wasabi se v češtině občas označuje také jako japonský křen. To je dáno jeho specifickou chutí. Jedná se o rostlinu z čeledi brukvovitých, vyrůstá ze silného oddenku a má drobounké bílé květy. V přírodě se běžně vyskytuje v okolí japonských horských řek. Wasabi se pěstuje na terasovitých záhonech z drobného štěrku, jimiž protéká čistá, studená voda.
Ve wasabi je obsaženo množství pro lidské tělo zajímavých látek jako vláknina, vitamín C, draslík, hořčík a vápník. Ostrá chuť wasabi dráždí dutinu nosní a je způsobena množstvím izotiokyanátů, jež mají protirakovinné a antibakteriální účinky.


Co je to Wasabi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wasabi. Co znamená odborný pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Wasabi se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, Jídlo, slovník, názvosloví, terminologie, co znamená, význam, Jídlo, definice pojmu, synonymum, formulace, význam pojmu, co je to Wasabi?, Wasabi, termín, wiki, terminus technicus, heslo


Pojem Wasabi je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Wasabi

Hledat slovo Wasabi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Wasabi ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Wasabi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wasabi ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Wasabi na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wasabi ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Wasabi například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Wasabi? resp. co se skrývá pod slovem Wasabi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wasabi, odpověď na dotaz co je to Wasabi?. Víte např. kdo to je Koželuh? Znáte a víte kdo je Fatalista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.