Co je to?
Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Co je to LGBT? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla LGBT?

LGBT je zkratka přejatá z angličtiny pro lesbian, gay, bisexual, transgender, tedy skupinu lidí, kteří o těchto menšin patří. Nejedná se o sourodou skupinu, člení se vnitřně na různé typy lidí stejně jako většinová společnost. Mají společné postoje, názory a životní styl, který mnohdy nenachází pochopení u ostatních lidí. Proto se snaží o rozšíření poznatků o vlastní identitě směrem k většinovému systému.
LGBT jsou chráněni zákony před diskriminací a netolerancí, situace se zlepšuje i v zákonné oblasti – svatby adopce, dědictví a podobně.

Význam slova, termín, co je to LGBT? Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo LGBT patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: formulace, přesný význam, přesný výraz, význam slova, popis, heslo, informace, definice, slovo, LGBT, pojem, synonymum, termín, LGBT, co znamená, význam

Co znamená pojem LGBT? Definice slova, termínu z Wikipedie

LGBT (dříve častěji také GLBT) je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Zkratka tak zahrnuje osoby s menšinovým sexuálním zaměřením vůči heterosexuálnímu zaměření (LGB) a osoby s menšinovou sexuální či genderovou identitou (T, příp. též IQ). Užívá se obvykle k souhrnnému označení komunit či hnutí těchto osob a termínů s nimi souvisejících.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je LGBT? resp. jaká je definice termínu LGBT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LGBT, odpověď na dotaz co je to LGBT?. Víte např. kdo to je Psycholog? Znáte a víte kdo je Administrátor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.