Co je to?
Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Co je to LGBT? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu LGBT?

LGBT je zkratka přejatá z angličtiny pro lesbian, gay, bisexual, transgender, tedy skupinu lidí, kteří o těchto menšin patří. Nejedná se o sourodou skupinu, člení se vnitřně na různé typy lidí stejně jako většinová společnost. Mají společné postoje, názory a životní styl, který mnohdy nenachází pochopení u ostatních lidí. Proto se snaží o rozšíření poznatků o vlastní identitě směrem k většinovému systému.
LGBT jsou chráněni zákony před diskriminací a netolerancí, situace se zlepšuje i v zákonné oblasti – svatby adopce, dědictví a podobně.

Význam slova, termín, co je to LGBT? Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu LGBT s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz LGBT je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, význam, pojem, LGBT, definice, popis, informace, wiki, co to je, vysvětlení, formulace, heslo

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo LGBT? resp. jaká je definice termínu LGBT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LGBT, odpověď na dotaz co je to LGBT?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Notář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.