Co je to?
Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Co je to LGBT? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu LGBT

LGBT je zkratka přejatá z angličtiny pro lesbian, gay, bisexual, transgender, tedy skupinu lidí, kteří o těchto menšin patří. Nejedná se o sourodou skupinu, člení se vnitřně na různé typy lidí stejně jako většinová společnost. Mají společné postoje, názory a životní styl, který mnohdy nenachází pochopení u ostatních lidí. Proto se snaží o rozšíření poznatků o vlastní identitě směrem k většinovému systému.
LGBT jsou chráněni zákony před diskriminací a netolerancí, situace se zlepšuje i v zákonné oblasti – svatby adopce, dědictví a podobně.

Význam slova, termín, co je to LGBT? Definice výrazu, termínu LGBT. Co znamená odborný pojem LGBT z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to LGBT? s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín LGBT se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: pojem, popis, Zkratky, Zkratky, přesný význam, synonymum, definice, heslo, co to je, význam, termín, popis, LGBT, význam slova, formulace

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená LGBT? resp. jaká je definice slova LGBT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LGBT, odpověď na dotaz co je to LGBT?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Notář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu LGBT i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.