Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Co je to Výpotek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Výpotek

Výpotek je určité množství tekutiny, která se může objevit například při zánětu, po úrazu, jako důsledek nádoru či z jiných příčin. K přesné diagnostice a určení původce pomůže mikrobiologické, cytologické a biochemické vyšetření.
Nejčastěji vzniká výpotek v pohrudniční dutině při zánětu plic, zánětu pohrudnic nebo při zanícení kloubu. Pokud postiženému otékají nohy a má v dutině břišní vodu, znamená výskyt výpotku nízký příjem bílkovin, popřípadě poruchu tvorby krevních bílkovin, ke které dochází při nemocích jater.

Význam slova, termín, co je to Výpotek? Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Výpotek doporučujeme sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Výpotek se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovo, wiki, co to je, formulace, Lékařství, popis, Lékařství, synonymum, význam pojmu, pojem, definice, Výpotek, Výpotek, co znamená, přesný výraz, přesný význam

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Výpotek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Výpotek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výpotek, odpověď na dotaz co je to Výpotek?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.