Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Co je to Výpotek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Výpotek

Výpotek je určité množství tekutiny, která se může objevit například při zánětu, po úrazu, jako důsledek nádoru či z jiných příčin. K přesné diagnostice a určení původce pomůže mikrobiologické, cytologické a biochemické vyšetření.
Nejčastěji vzniká výpotek v pohrudniční dutině při zánětu plic, zánětu pohrudnic nebo při zanícení kloubu. Pokud postiženému otékají nohy a má v dutině břišní vodu, znamená výskyt výpotku nízký příjem bílkovin, popřípadě poruchu tvorby krevních bílkovin, ke které dochází při nemocích jater.


Co je to Výpotek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výpotek. Co znamená odborný pojem Výpotek z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Výpotek? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Výpotek patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, terminologie, formulace, wiki, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, co to je, význam slova, Lékařství, heslo, termín, definice, odborný výraz, význam, slovo


Pojem Výpotek je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Výpotek zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Výpotek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Výpotek na Youtube

Vyhledat heslo Výpotek ve Wikislovníku

Najít slovo Výpotek na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výpotek ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Výpotek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Výpotek například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Výpotek? resp. co označuje slovo Výpotek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výpotek, odpověď na dotaz co je to Výpotek?. Víte např. kdo to je Daniel Hůlka? Znáte a víte kdo je Terorista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.