Co je to?
Definice výrazu, termínu Gravitace. Co znamená odborný pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Co je to Gravitace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Gravitace

Silové působení mezi všemi druhy hmoty se nazývá gravitace. Nejsilněji působí na tělesa s vysokou hmotností.
Existují dvě teorie, které jsou pro gravitaci zásadní. Pro menší rychlosti a slabá pole použijeme Newtonův gravitační zákon, zatímco při práci s většími rychlostmi a silnějšími poli se využívá obecná teorie relativity formulovaná Albertem Einsteinem.

Význam slova, termín, co je to Gravitace? Definice výrazu, termínu Gravitace. Co znamená odborný pojem Gravitace z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Gravitace? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Gravitace patří do sekce Fyzika

Co znamená pojem Gravitace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Gravitace, gravitační interakce je univerzální silové působení mezi všemi formami hmoty a právě tím se odlišuje od všech ostatních interakcí. Gravitační interakce je nejslabší ze základních interakcí, má nekonečný dosah a je vždy přitažlivá. Nejvýznamněji tedy působí na objekty o velké hmotnosti (makrosvět). Pro malé rychlosti a slabá pole se k popisu gravitační interakce používá, kvůli jeho jednoduchosti a relativní přesnosti pro malé rychlosti, Newtonův gravitační zákon. Pro silná pole a velké rychlosti (relativistické, blížící se rychlosti světla) se používá k popisu gravitace obecná teorie relativity (platí i pro slabé pole a malé rychlosti). Hledaná kvantová teorie gravitace předpokládá částici zvanou graviton jako další elementární částici.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, význam, slovo, informace, Fyzika, přesný význam, co znamená, co to je, termín, význam pojmu, wiki, popis, pojem, význam slova, vysvětlení

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Gravitace? resp. co to je Gravitace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravitace, odpověď na dotaz co je to Gravitace?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Anděl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Gravitace i v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.