Co je to?
Definice výrazu, termínu Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Co je to Zirkon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zirkon

Jedním z rozšířených minerálů je zirkon, jehož chemický vzorec je ZrSiO4. Může být bezbarvý, žlutý, modrý, zelený, hnědý nebo hnědočervený. V horninách je zirkon přirozeným nositelem radioaktivity. Odrůdy mají hned tři pojmenování - hyacint, starlit, jargon. Zirkon je též důležitým zdrojem chemického prvku zirkonium. Zároveň je nejstarším známým minerál ve vztahu ke stáří Země. Naleziště najdeme i v České republice.

Význam slova, termín, co je to Zirkon? Definice výrazu, termínu Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zirkon sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Zirkon patří do sekce Chemie

Klíčová slova: Zirkon, přesný význam, slovo, heslo, formulace, termín, co znamená, informace, význam pojmu, wiki, co to je, slovník, přesný výraz, Chemie, význam slova, synonymum

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zirkon?

Zirkon (Werner, 1783), chemický vzorec ZrSiO4 (křemičitan zirkoničitý), je čtverečný minerál. Název odvozen z perského zargun - zbarvený jako zlato, podle barvy jedné z odrůd.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zirkon? resp. co znamená Zirkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zirkon, odpověď na dotaz co je to Zirkon?. Víte např. kdo to je Druid? Znáte a víte kdo je Filatelista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Zirkon hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.