Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co je to Jantar? Význam slova

Co znamená termín Jantar? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.

Význam slova, termín, co je to Jantar? Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Jantar je v sekci Materiály

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, Jantar, definice, význam, Materiály, co znamená, vysvětlení, termín, význam pojmu, Materiály, informace, slovo, přesný výraz, heslo, Jantar

Co znamená pojem Jantar? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Jantar? resp. jaký je přesný význam slova Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Humanista? Znáte a víte kdo je Dráteník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Jantar hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.