Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Co to je Věcné břemeno? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Věcné břemeno?

Věcné břemeno je typem věcného práva k cizí věci. Je založeno na omezení vlastníka nějaké nemovité věci ve prospěch někoho jiného. Vlastník tak musí něco strpět nebo se něčeho zdržet či něco vykonat. Věcné břemeno bývá spojeno s určitou osobou nebo věcí a zřizuje se tehdy, není – li možno vyřešit situaci nájmem nebo koupí. Věcné břemeno vzniká smlouvou, závětí, rozhodnutím soudu, ze zákona nebo vydržením. Důležitý je vklad věcného břemene do katastru nemovitostí.

Význam slova, termín, co je to Věcné břemeno? Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Věcné břemeno? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Věcné břemeno je v kategorii Právo

Klíčová slova: co to je, co znamená, formulace, význam pojmu, termín, definice, přesný výraz, synonymum, informace, Věcné břemeno, přesný význam, pojem, heslo, popis, vysvětlení, slovník

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Věcné břemeno dozvíte následující

Věcná břemena patří mezi věcná práva k cizí věci a slouží k tomu, aby oprávněný mohl využít určitou část užitné hodnoty cizí věci, a pro vlastníka věci to znamená, že je naopak povinen něco dát, konat, trpět, nebo se něčeho zdržet. Podle obsahu povinnosti rozlišuje občanský zákoník věcná břemena na služebnosti a reálná břemena. Dřívější právní úprava pro tyto účely stanovovala souhrnný pojem věcné břemeno, které bylo definováno jen jako jakýsi abstraktní pojem a v rámci stávající legislativy je z důvodů kontinuity s předchozí právní úpravou ponecháno v užívání.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Věcné břemeno? resp. co to je Věcné břemeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věcné břemeno, odpověď na dotaz co je to Věcné břemeno?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Jan Sůra? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Věcné břemeno v jiné sekci než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.