Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Co to je Věcné břemeno? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Věcné břemeno?

Věcné břemeno je typem věcného práva k cizí věci. Je založeno na omezení vlastníka nějaké nemovité věci ve prospěch někoho jiného. Vlastník tak musí něco strpět nebo se něčeho zdržet či něco vykonat. Věcné břemeno bývá spojeno s určitou osobou nebo věcí a zřizuje se tehdy, není – li možno vyřešit situaci nájmem nebo koupí. Věcné břemeno vzniká smlouvou, závětí, rozhodnutím soudu, ze zákona nebo vydržením. Důležitý je vklad věcného břemene do katastru nemovitostí.

Význam slova, termín, co je to Věcné břemeno? Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Věcné břemeno? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Věcné břemeno je v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, heslo, definice, co to je, význam pojmu, význam, popis, termín, význam slova, informace, Věcné břemeno, Právo, vysvětlení, pojem, Právo

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Věcné břemeno? resp. co znamená slovo Věcné břemeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věcné břemeno, odpověď na dotaz co je to Věcné břemeno?. Víte např. kdo to je Gambler? Znáte a víte kdo je Otaku? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.