Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Co to je Věcné břemeno? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Věcné břemeno?

Věcné břemeno je typem věcného práva k cizí věci. Je založeno na omezení vlastníka nějaké nemovité věci ve prospěch někoho jiného. Vlastník tak musí něco strpět nebo se něčeho zdržet či něco vykonat. Věcné břemeno bývá spojeno s určitou osobou nebo věcí a zřizuje se tehdy, není – li možno vyřešit situaci nájmem nebo koupí. Věcné břemeno vzniká smlouvou, závětí, rozhodnutím soudu, ze zákona nebo vydržením. Důležitý je vklad věcného břemene do katastru nemovitostí.

Význam slova, termín, co je to Věcné břemeno? Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Věcné břemeno se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Věcné břemeno je v kategorii Právo

Co znamená pojem Věcné břemeno? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Věcná břemena patří mezi věcná práva k cizí věci a slouží k tomu, aby oprávněný mohl využít určitou část užitné hodnoty cizí věci, a pro vlastníka věci to znamená, že je naopak povinen něco dát, konat, trpět, nebo se něčeho zdržet. Podle obsahu povinnosti rozlišuje občanský zákoník věcná břemena na služebnosti a reálná břemena. Dřívější právní úprava pro tyto účely stanovovala souhrnný pojem věcné břemeno, které bylo definováno jen jako jakýsi abstraktní pojem a v rámci stávající legislativy je z důvodů kontinuity s předchozí právní úpravou ponecháno v užívání.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, informace, formulace, slovník, Věcné břemeno, popis, vysvětlení, slovo, Právo, Právo, termín, definice, význam pojmu, synonymum, přesný význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Věcné břemeno? resp. jaký je význam slova Věcné břemeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věcné břemeno, odpověď na dotaz co je to Věcné břemeno?. Víte např. kdo to je Gambler? Znáte a víte kdo je Otaku? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.