Co je to?
Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Co to je Slunovrat? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Slunovrat?

Slunovrat je označení pro období, kdy se Slunce ocitá v nadhlavníku a svírá největší úhel s rovníkem. Je potřeba rozlišovat slunovrat letní a zimní. Letní slunovrat bývá kolem 21. Června. V tu dobu je Slunce v nadhlavníku přímo na obratníku Raka a je nejdelší den na severní polokouli. Zimní slunovrat přichází kolem 22. prosince, Slunce je v nadhlavníku na obratníku Kozoroha a na severní polokouli nastává nejkratší den.

Význam slova, termín, co je to Slunovrat? Definice výrazu Slunovrat. Co znamená odborný pojem Slunovrat z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Slunovrat se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Slunovrat se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, přesný význam, význam slova, Příroda, synonymum, co znamená, slovník, význam pojmu, význam, wiki, definice, termín, vysvětlení, formulace, heslo

Ve Wikipedii se o heslu Slunovrat dozvíte následující

Slunovrat (latinsky solstitium) je astronomický termín pro okamžik, kdy Slunce má vůči světovému rovníku největší (v případě letního slunovratu), respektive nejmenší (v případě zimního) deklinaci. Letní slunovrat nastává na severní polokouli obvykle okolo 21. června a zimní 21. prosince, přičemž jejich přesný čas se může mírně měnit.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Slunovrat? resp. co přesně označuje termín Slunovrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slunovrat, odpověď na dotaz co je to Slunovrat?. Víte např. kdo to je Blbka? Znáte a víte kdo je Ivo Jahelka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Slunovrat i v jiných kategoriích (než Příroda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.