Co je to?
Definice výrazu Kult osobnosti. Co znamená odborný pojem Kult osobnosti z kategorie Politika?

Co to je Kult osobnosti? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kult osobnosti?

Kult osobnosti vychází z původního latinského termínu pro uctívání. U kultu osobnosti jde o uctívání určitého vůdce hnutí, skupiny, společenství nebo národa. Takové osobnosti bývají přisuzovány zveličené vlastnosti a přehnané zásluhy a uctívání bývá rituální.
Kult osobnosti se vyskytuje v různých společnostech, demokratických i diktaturách. Příčinou vzniku kultu bývá obtížná situace ve společnosti, kde hrozí či probíhá krize, válka nebo revoluce. Vůdčí osobnost se zapojí do řešení a v novém uspořádání si získá moc. Obrovský podíl na stvoření a prosazení kultu osobnosti mají média.

Význam slova, termín, co je to Kult osobnosti? Definice výrazu Kult osobnosti. Co znamená odborný pojem Kult osobnosti z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kult osobnosti můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kult osobnosti je v sekci Politika

Klíčová slova: heslo, význam, definice, Politika, formulace, co znamená, informace, co to je, význam slova, vysvětlení, slovník, přesný význam, slovo, synonymum, popis, přesný výraz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kult osobnosti? resp. co znamená výraz Kult osobnosti? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kult osobnosti, odpověď na dotaz co je to Kult osobnosti?. Víte např. kdo to je Šimon Pánek? Znáte a víte kdo je Pavel Bém? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.