Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Co je to Inflace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Inflace?

V ekonomice sledujeme nárůst cenové hladiny u zboží a služeb za určitý časový úsek. Míra inflace nám stanovuje změnu cenové hladiny. Účinky na ekonomiku jsou rozličné a mohou být jak pozitivní, tak i negativní. Vysoká míra inflace bývá způsobována velkými zásobami financí ve státě. Za ideální stav většina ekonomů považuje nižší míru inflace.


Co je to Inflace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Inflace doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inflace se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: terminologie, co to je, synonymum, význam, slovník, lexikon, názvosloví, definice, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, co je to Inflace?, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, pojem, význam pojmu, termín


Pojem Inflace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Inflace?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice v určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz. Změnu cenové hladiny za určité období udává míra inflace, která se vypočítává jako poměr vybraného cenového indexu na konci a na začátku období. Nejpoužívanějšími cenovými indexy jsou index spotřebitelských cen, index cen výrobců a deflátor HDP.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Inflace ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Inflace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Inflace na Youtube

Vyhledat slovo Inflace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Inflace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Inflace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Inflace například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Inflace? resp. jaký je význam slova Inflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inflace, odpověď na dotaz co je to Inflace?. Víte např. kdo to je Jan Cempírek? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.