Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Co je to Inflace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Inflace

V ekonomice sledujeme nárůst cenové hladiny u zboží a služeb za určitý časový úsek. Míra inflace nám stanovuje změnu cenové hladiny. Účinky na ekonomiku jsou rozličné a mohou být jak pozitivní, tak i negativní. Vysoká míra inflace bývá způsobována velkými zásobami financí ve státě. Za ideální stav většina ekonomů považuje nižší míru inflace.

Význam slova, termín, co je to Inflace? Odborný výraz, definice slova Inflace. Co znamená pojem Inflace z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Inflace) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Inflace je v kategorii Ekonomie

Co znamená pojem Inflace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice v určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz. Změnu cenové hladiny za určité období udává míra inflace, která se vypočítává jako poměr vybraného cenového indexu na konci a na začátku období. Nejpoužívanějšími cenovými indexy jsou index spotřebitelských cen, index cen výrobců a deflátor HDP.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, význam slova, co to je, termín, slovník, Ekonomie, pojem, význam, popis, význam pojmu, heslo, vysvětlení, formulace, informace, přesný výraz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Inflace? resp. jaká je definice termínu Inflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inflace, odpověď na dotaz co je to Inflace?. Víte např. kdo to je Dyslektik? Znáte a víte kdo je Jirchář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.