Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Co je to Etologie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Etologie

Etologie je jedním z oborů zoologie. Předmětem jejího zkoumání jsou živočichové a jejich chování, rozlišení toho, co je živočichům vrozené a co je naučené, vývoj vzorců chování také to, které typy chování jsou důležité pro přežití konkrétních druhů živočichů.
Etologie jako vědní disciplína se osamostatnila až na přelomu 19. a 20. století. Její prvopočátky lze vysledovat již v době antické, kdy se jednalo o podrobné popisy zvířat.

Význam slova, termín, co je to Etologie? Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Etologie s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Etologie se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: slovník, co to je, heslo, Etologie, termín, význam, informace, Věda, definice, vysvětlení, Věda, význam slova, popis, wiki, synonymum

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Etologie? resp. co znamená Etologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etologie, odpověď na dotaz co je to Etologie?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Etologie i v jiných kategoriích (než Věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.