Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Co je to Etologie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Etologie

Etologie je jedním z oborů zoologie. Předmětem jejího zkoumání jsou živočichové a jejich chování, rozlišení toho, co je živočichům vrozené a co je naučené, vývoj vzorců chování také to, které typy chování jsou důležité pro přežití konkrétních druhů živočichů.
Etologie jako vědní disciplína se osamostatnila až na přelomu 19. a 20. století. Její prvopočátky lze vysledovat již v době antické, kdy se jednalo o podrobné popisy zvířat.

Význam slova, termín, co je to Etologie? Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Etologie doporučujeme sdílet s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Etologie se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, heslo, význam, Etologie, pojem, formulace, Věda, co znamená, informace, slovo, popis, vysvětlení, definice, přesný výraz, wiki

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Etologie?

Etologie je vědní obor v rámci zoologie, který se zabývá studiem chování živočichů, rozeznáváním jeho vrozených a naučených složek, ontogenetického i fylogenetického vývoje vzorců chování a významu určitých vzorců chování pro přežívání daného druhu.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Etologie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Etologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etologie, odpověď na dotaz co je to Etologie?. Víte např. kdo to je Aktivista? Znáte a víte kdo je Gabriela Koukalová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Etologie hledat i v jiných kategoriích (než Věda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.