Co je to?
Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Systolický tlak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Systolický tlak?

Systolický tlak je hodnota tlaku ve fázi, kdy srdce vypuzuje krev. Tyto hodnoty jsou nejvyšší. Za normální systolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 90 – 119 mm Hg, za nízký systolický tlak méně než 90 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 140 mm Hg.
Pokud je tlak vysoký dlouhodobě, je ho potřeba léčit, protože ohrožuje srdce, cévy a další důležité orgány.


Co je to Systolický tlak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Systolický tlak sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Systolický tlak patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, heslo, wiki, terminus technicus, význam slova, co to je, význam, informace, přesný význam, Lékařství, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, termín, co je to Systolický tlak?


Pojem Systolický tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Systolický tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Systolický tlak ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Systolický tlak ve Wikipedii

Najít slovo Systolický tlak ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Systolický tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Systolický tlak na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Systolický tlak například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Systolický tlak? resp. co označuje slovo Systolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Systolický tlak, odpověď na dotaz co je to Systolický tlak?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Homofob? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Systolický tlak hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.