Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prekluze. Co znamená pojem Prekluze z kategorie Právo?

Co to je Prekluze? Význam slova

Co znamená termín Prekluze? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Prekluze je právní pojem. Setkat se s ním můžete v oblasti soukromého i trestního práva. V právu soukromém je jako prekluze označován zánik nároku, který vyplývá ze subjektivního práva, nebo zánik nároku obecně. Prekluze však není pojem totožný s promlčením, užívá se jen tam, kde je to stanoveno zákonem. V právu trestním se tak označují lhůty, pro které se zde užívá i výraz promlčecí.
K tomu, aby vznikla prekluze, je potřeba, aby byly naplněny dvě právní skutečnosti- uplynutí zákonem stanovené doby a neuplatnění práva v dané lhůtě.

Význam slova, termín, co je to Prekluze? Odborný termín, výraz, slovo Prekluze. Co znamená pojem Prekluze z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Prekluze sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Prekluze je v kategorii Právo

Klíčová slova: pojem, význam, slovo, Prekluze, co znamená, informace, přesný výraz, vysvětlení, definice, heslo, formulace, termín, popis, přesný význam, wiki

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Prekluze? resp. co je to Prekluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prekluze, odpověď na dotaz co je to Prekluze?. Víte např. kdo to je Sodomita? Znáte a víte kdo je Determinista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Prekluze i v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde