Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prekluze. Co znamená pojem Prekluze z kategorie Právo?

Co to je Prekluze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Prekluze?

Prekluze je právní pojem. Setkat se s ním můžete v oblasti soukromého i trestního práva. V právu soukromém je jako prekluze označován zánik nároku, který vyplývá ze subjektivního práva, nebo zánik nároku obecně. Prekluze však není pojem totožný s promlčením, užívá se jen tam, kde je to stanoveno zákonem. V právu trestním se tak označují lhůty, pro které se zde užívá i výraz promlčecí.
K tomu, aby vznikla prekluze, je potřeba, aby byly naplněny dvě právní skutečnosti- uplynutí zákonem stanovené doby a neuplatnění práva v dané lhůtě.

Význam slova, termín, co je to Prekluze? Odborný termín, výraz, slovo Prekluze. Co znamená pojem Prekluze z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Prekluze patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Právo, význam, přesný výraz, synonymum, informace, slovník, Prekluze, formulace, Prekluze, význam slova, wiki, slovo, Právo, význam pojmu, termín, pojem

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Prekluze? resp. jaký je přesný význam slova Prekluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prekluze, odpověď na dotaz co je to Prekluze?. Víte např. kdo to je Režisér? Znáte a víte kdo je Velezrádce? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Prekluze i v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde