Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Co je to Manko? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Manko?

Manko je označení stavu, který byl zjištěn inventarizací a je při něm vyšší účetní stav majetku než stav skutečný. Manko se označuje také jako schodek a může být zaviněné nebo nezaviněné.
Nezaviněné manko zahrnuje přirozené úbytky způsobené například vysycháním a podobně. Procento úbytků je dáno normou. Zaviněné manko je způsobeno například odcizením nebo zanedbáním a je za něj zodpovědná konkrétní osoba.

Význam slova, termín, co je to Manko? Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Manko můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Manko je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: co to je, přesný význam, slovník, Účetnictví, Manko, Manko, definice, popis, informace, význam slova, slovo, synonymum, význam, heslo, co znamená, význam pojmu

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Manko? resp. co vlastně znamená slovo Manko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manko, odpověď na dotaz co je to Manko?. Víte např. kdo to je Garant? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Manko i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.