Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hurikán. Co znamená pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Co je to Hurikán? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hurikán

Hurikán, jinak také tajfun, popřípadě cyklón, je druh tropické bouře s ničivými následky. Typickým znakem této bouře je síla větru vyšší než 119 km za hodinu, výška 10–15 km a síla větru ve víru oka hurikánu až do 200 km za hodinu. Pohybuje se pomalu, většinou do 30 km za hodinu. Nejničivější je v jádru, kde je i rychlost větru o něco vyšší.
Místem vzniku hurikánu bývá moře, kde je voda dostatečně teplá i hluboká a v místě, kde se stoupající výškou rychle klesá teplota vzduchu.

Význam slova, termín, co je to Hurikán? Odborný výraz, definice slova Hurikán. Co znamená pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Hurikán patří do sekce Příroda

Klíčová slova: slovo, popis, definice, synonymum, význam, přesný význam, Příroda, co znamená, slovník, co to je, termín, heslo, Příroda, pojem, Hurikán, přesný výraz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hurikán? resp. co se skrývá pod slovem Hurikán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hurikán, odpověď na dotaz co je to Hurikán?. Víte např. kdo to je Lech? Znáte a víte kdo je Podnikatel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.