Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hurikán. Co znamená pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Co je to Hurikán? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hurikán

Hurikán, jinak také tajfun, popřípadě cyklón, je druh tropické bouře s ničivými následky. Typickým znakem této bouře je síla větru vyšší než 119 km za hodinu, výška 10–15 km a síla větru ve víru oka hurikánu až do 200 km za hodinu. Pohybuje se pomalu, většinou do 30 km za hodinu. Nejničivější je v jádru, kde je i rychlost větru o něco vyšší.
Místem vzniku hurikánu bývá moře, kde je voda dostatečně teplá i hluboká a v místě, kde se stoupající výškou rychle klesá teplota vzduchu.

Význam slova, termín, co je to Hurikán? Odborný výraz, definice slova Hurikán. Co znamená pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hurikán? s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Hurikán je v sekci Příroda

Klíčová slova: Hurikán, Hurikán, wiki, přesný výraz, formulace, definice, pojem, heslo, informace, Příroda, slovo, význam, Příroda, význam pojmu, vysvětlení, popis

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hurikán? resp. co to je Hurikán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hurikán, odpověď na dotaz co je to Hurikán?. Víte např. kdo to je Janek Kroupa? Znáte a víte kdo je Podnikatel? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.