Co je to?
Definice odborného termínu, slova DPH. Co znamená pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Co je to DPH? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu DPH?

Velice častou zkratkou používanou v ekonomii je DPH. S tímto se nejspíš setkal každý z nás a jedná se o zkrácenou verzi pro daň z přidané hodnoty. DPH tvoří jeden z nejdůležitějších bodů státního rozpočtu. Daň z přidané hodnoty platí všichni při nákupu většiny zboží či služeb. Dodavatel musí odvádět z provedeného obchodu část hodnoty státu.
Základní sazba DPH je v současné době 21% a snížená sazba činí 15%. Evropská unie upravuje DPH pro určité druhy zboží.

Význam slova, termín, co je to DPH? Definice odborného termínu, slova DPH. Co znamená pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu DPH s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz DPH se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, pojem, formulace, slovo, DPH, co to je, přesný význam, význam slova, význam, co znamená, heslo, popis, DPH, wiki, vysvětlení, Ekonomie

Co znamená pojem DPH? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Daň z přidané hodnoty (zkratka DPH) tvoří jeden z nejdůležitějších příjmů státního rozpočtu. Platí ji všichni při nákupu většiny zboží a služeb, proto se jí také někdy říká univerzální daň. Princip této daně je v tom, že dodavatel, pokud je registrován jako plátce, musí odvést z obchodu část hodnoty, pokud je tento obchod předmětem daně. Naopak odběratel si za jistých podmínek může zažádat o vrácení daně, kterou při obchodu dodavateli (plátci) zaplatil. Hlavní výhodou této daně pro státní rozpočet je, že se snadno vymáhá a subjekty se jejímu placení mohou hůře vyhnout.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu DPH? resp. jaký je význam pojmu DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPH, odpověď na dotaz co je to DPH?. Víte např. kdo to je Introvert? Znáte a víte kdo je Puritán? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?