Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Longboard. Co znamená pojem Longboard z kategorie Sport?

Co to je Longboard? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Longboard

Longboard je "prkno", které vypadá hodně podobně jako skateboard, ale liší se rozměry a tím, že má větší kolečka. Díky tomu je stabilnější, lépe přejede přes nerovnosti povrchu a nedělá při jízdě takový hluk jako skateboard. Longboardy se dále dělí na pintail, cruisery, dropdeck/downhill, drop through a hybridní longboardy. Mezi nejznámější značky longboardů patří Sector 9, Rayne Longboards, Loaded, Apeman boards nebo Landyachtz Longboards.

Význam slova, termín, co je to Longboard? Odborný termín, výraz, slovo Longboard. Co znamená pojem Longboard z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Longboard s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Longboard je v kategorii Sport

Co znamená pojem Longboard? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Longboard je delší verze skateboardu. Jeho délka se většinou pohybuje okolo 1 metru, existují však větší i menší varianty (60 – 150 cm). Šířka se pohybuje kolem 19 – 25 cm s výjimkou i více. Oproti skateboardu má větší, širší a měkčí kola, díky nimž je stabilnější a má lepší přilnavost. Trucky, česky podvozek, umožňují zatáčet pohybem v pase (nakláněním), jsou širší a oproti běžným skateboardům mají tzv. reverse kingpiny, tedy osy otočené směrem ven. To rovněž přidává na stabilitě a umožňuje snazší zatáčení. Využívá se na carving, cruising, downhill, dancing, sliding, freeride a freestyle.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, co to je, vysvětlení, formulace, přesný význam, Sport, popis, synonymum, pojem, definice, popis, termín, slovo, Longboard, význam

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Longboard? resp. jaký je význam slova Longboard? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Longboard, odpověď na dotaz co je to Longboard?. Víte např. kdo to je Marxista? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Longboard v jiné sekci než Sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.