Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Longboard. Co znamená pojem Longboard z kategorie Sport?

Co to je Longboard? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Longboard

Longboard je "prkno", které vypadá hodně podobně jako skateboard, ale liší se rozměry a tím, že má větší kolečka. Díky tomu je stabilnější, lépe přejede přes nerovnosti povrchu a nedělá při jízdě takový hluk jako skateboard. Longboardy se dále dělí na pintail, cruisery, dropdeck/downhill, drop through a hybridní longboardy. Mezi nejznámější značky longboardů patří Sector 9, Rayne Longboards, Loaded, Apeman boards nebo Landyachtz Longboards.

Význam slova, termín, co je to Longboard? Odborný termín, výraz, slovo Longboard. Co znamená pojem Longboard z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Longboard? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Longboard se nachází v kategorii Sport

Co znamená pojem Longboard? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Longboard je delší verze skateboardu. Jeho délka se většinou pohybuje okolo 1 metru, existují však větší i menší varianty (60 – 150 cm). Šířka se pohybuje kolem 19 – 25 cm s výjimkou i více. Oproti skateboardu má větší, širší a měkčí kola, díky nimž je stabilnější a má lepší přilnavost. Trucky, česky podvozek, umožňují zatáčet pohybem v pase (nakláněním), jsou širší a oproti běžným skateboardům mají tzv. reverse kingpiny, tedy osy otočené směrem ven. To rovněž přidává na stabilitě a umožňuje snazší zatáčení. Využívá se na carving, cruising, downhill, dancing, sliding, freeride a freestyle.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, definice, Longboard, Sport, wiki, synonymum, co znamená, termín, význam slova, slovo, přesný význam, popis, informace

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Longboard? resp. co to je Longboard? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Longboard, odpověď na dotaz co je to Longboard?. Víte např. kdo to je Marxista? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.