Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Co to je Větný ekvivalent? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Větný ekvivalent?

Větný ekvivalent je gramatický pojem. Jedná se o vyjádření stejné nebo podobné hodnoty, jakou má věta. Jako větný ekvivalent může být označena také jmenná věta nebo větná konstrukce.
Základem takového vyjádření bývá podstatné jméno, přídavné jméno, příslovce, částice nebo citoslovce. Není zde podmět nebo přísudek, jedná se o pouhá slova, slovní spojení, příkazy, zákazy či názvy.

Význam slova, termín, co je to Větný ekvivalent? Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Větný ekvivalent? Pak se o tuto stránku podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Větný ekvivalent je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, co znamená, informace, Větný ekvivalent, přesný význam, Český jazyk, pojem, formulace, wiki, heslo, synonymum, popis, význam slova, slovník, význam, Český jazyk

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Větný ekvivalent? resp. co znamená výraz Větný ekvivalent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Větný ekvivalent, odpověď na dotaz co je to Větný ekvivalent?. Víte např. kdo to je Diktátor? Znáte a víte kdo je Vica Kerekés? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.