Co je to?
Definice výrazu Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Co to je Inventura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inventura?

Inventura je proces, při kterém se k určitému datu zjišťuje skutečný stav závazků a majetku, a to jak množství, tak hodnota. Inventura může být dvojího druhu – fyzická, která se používá především u dlouhodobého hmotného majetku a zásob, a dokladová, užívaná u závazků a pohledávek.
U fyzické inventury se fyzicky přepočítává majetek, u dokladové se kontrolují účetní doklady.

Význam slova, termín, co je to Inventura? Definice výrazu Inventura. Co znamená odborný pojem Inventura z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Inventura můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Inventura je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, význam, termín, popis, význam slova, popis, Inventura, wiki, definice, vysvětlení, formulace, slovo

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Inventura? resp. jaký je význam slova Inventura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inventura, odpověď na dotaz co je to Inventura?. Víte např. kdo to je Kvestor? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.