Co je to?
Definice výrazu, termínu Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Co je to Ážio? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ážio?

Ážio je pojem označující rozdíl mezi vyšší prodejní a nižší nominální cenou cenných papírů, popř. deviz a jiných. Často se vyskytuje ve spojení emisní ážio, což je rozdíl mezi vyšším emisním kurzem akcie a její jmenovitou nebo účetní hodnotou.
Emisní ážio může být také rozdíl mezi cenou nepeněžitého vkladu a jmenovitou nebo účetní hodnotou akcií, vydaných akcionáři jako protiplnění.

Význam slova, termín, co je to Ážio? Definice výrazu, termínu Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ážio sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ážio patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: heslo, Účetnictví, význam, termín, slovník, význam slova, popis, informace, co to je, co znamená, význam pojmu, Ážio, přesný význam, slovo, pojem

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Ážio? resp. jaký je přesný význam slova Ážio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ážio, odpověď na dotaz co je to Ážio?. Víte např. kdo to je Hamoun? Znáte a víte kdo je Portýr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ážio v jiné sekci než Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.