Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Co to je Refrén? Význam slova

Co znamená termín Refrén? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Refrén je označení pro opakující se díl básně nebo písně. Vyznačuje se použitím stejných slov a melodie. K opakování dochází po každé sloce.
Pojem pochází z francouzštiny (refrain). S refrénem se lze setkat jak u lidových skladeb, tak u děl populární hudby. U básní mohou být v refrénu používána i odlišná slova, melodie však zůstává stejná.

Význam slova, termín, co je to Refrén? Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Refrén? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Refrén je v kategorii Literatura

Klíčová slova: informace, Literatura, popis, význam pojmu, wiki, co to je, Refrén, význam, termín, vysvětlení, synonymum, pojem, přesný význam, definice, co znamená, význam slova

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Refrén? resp. co znamená výraz Refrén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Refrén, odpověď na dotaz co je to Refrén?. Víte např. kdo to je Petra Černocká? Znáte a víte kdo je Gabriela Koukalová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Refrén hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.