Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Co to je Refrén? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Refrén

Refrén je označení pro opakující se díl básně nebo písně. Vyznačuje se použitím stejných slov a melodie. K opakování dochází po každé sloce.
Pojem pochází z francouzštiny (refrain). S refrénem se lze setkat jak u lidových skladeb, tak u děl populární hudby. U básní mohou být v refrénu používána i odlišná slova, melodie však zůstává stejná.

Význam slova, termín, co je to Refrén? Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Refrén? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Refrén se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, význam pojmu, význam, informace, termín, wiki, co to je, Refrén, přesný výraz, synonymum, heslo, definice, Literatura, co znamená, popis

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Refrén? resp. jaká je definice termínu Refrén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Refrén, odpověď na dotaz co je to Refrén?. Víte např. kdo to je Woody Allen? Znáte a víte kdo je Gabriela Koukalová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.