Co je to?
Definice výrazu, termínu ROM. Co znamená odborný pojem ROM z kategorie Hardware?

Co je to ROM? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu ROM

Typ elektronické paměti se v informatice označuje zkratkou ROM. Po rozložení dostaneme trojici anglických slov Read-Only Memory. Obsah této paměti je dán již při výrobě, není závislý na napájení a později ji nelze přepisovat.
ROM se používá pro ukládání firmware v elektronických přístrojích, kde zajišťuje jejich běžnou činnost. Ve starších počítačích se používal pro uložení BIOSu. V dnešní době se ale už u počítačů setkáte s ROM pouze ojediněle. To je dáno tím, že není možná aktualizace firmwaru a BIOSu pro opravu chyb a přidávání nových vlastností.

Význam slova, termín, co je to ROM? Definice výrazu, termínu ROM. Co znamená odborný pojem ROM z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova ROM sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín ROM patří do sekce Hardware

Co znamená pojem ROM? Definice slova, termínu z Wikipedie

ROM (z anglického Read-Only Memory) je v informatice typ elektronické paměti, jejíž obsah je dán při výrobě, není závislý na napájení (je tzv. nevolatilní). Používá se pro uložení firmware v elektronických přístrojích, dříve také ve starších počítačích (ROM pro Sinclair ZX Spectrum), kde zajišťuje jejich běžnou činnost. V minulosti byly paměti typu ROM v počítačích používány pro uložení BIOSu (slouží pro zavedení operačního systému), firmware v mechanice, disku, grafické kartě a dalších.
Dnes už se u PC setkáme s typem ROM velmi ojediněle z důvodu nemožnosti aktualizace firmware a BIOSu pro opravu chyb a případně přidání nových vlastností.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, co znamená, informace, pojem, význam, Hardware, popis, význam pojmu, definice, wiki, ROM, přesný výraz, význam slova, přesný význam, slovo

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova ROM? resp. co znamená ROM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ROM, odpověď na dotaz co je to ROM?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu ROM i v jiných kategoriích (než Hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem