Co je to?
Definice výrazu, termínu ROM. Co znamená odborný pojem ROM z kategorie Hardware?

Co je to ROM? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu ROM

Typ elektronické paměti se v informatice označuje zkratkou ROM. Po rozložení dostaneme trojici anglických slov Read-Only Memory. Obsah této paměti je dán již při výrobě, není závislý na napájení a později ji nelze přepisovat.
ROM se používá pro ukládání firmware v elektronických přístrojích, kde zajišťuje jejich běžnou činnost. Ve starších počítačích se používal pro uložení BIOSu. V dnešní době se ale už u počítačů setkáte s ROM pouze ojediněle. To je dáno tím, že není možná aktualizace firmwaru a BIOSu pro opravu chyb a přidávání nových vlastností.

Význam slova, termín, co je to ROM? Definice výrazu, termínu ROM. Co znamená odborný pojem ROM z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem ROM s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem ROM je v kategorii Hardware

Co znamená pojem ROM? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

ROM (z anglického Read-Only Memory) je v informatice typ elektronické paměti, jejíž obsah je dán při výrobě, není závislý na napájení (je tzv. nevolatilní). Používá se pro uložení firmware v elektronických přístrojích, dříve také ve starších počítačích (ROM pro Sinclair ZX Spectrum), kde zajišťuje jejich běžnou činnost. V minulosti byly paměti typu ROM v počítačích používány pro uložení BIOSu (slouží pro zavedení operačního systému), firmware v mechanice, disku, grafické kartě a dalších.
Dnes už se u PC setkáme s typem ROM velmi ojediněle z důvodu nemožnosti aktualizace firmware a BIOSu pro opravu chyb a případně přidání nových vlastností.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, co to je, heslo, význam slova, formulace, význam, pojem, ROM, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, definice, popis

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova ROM? resp. co je to ROM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ROM, odpověď na dotaz co je to ROM?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem