Co je to?
Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Co to je Kodifikace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kodifikace?

Kodifikace znamená uzákonění. Jedná se tedy o vytvoření písemné podoby práva do formy řádu nebo zákoníku. Je to tedy legislativní činnost, při které se soustavně a systematicky zpracovávají právní normy určitého právního odvětví. Výsledkem takové činnosti je zákoník. Díky kodifikaci se dá lépe orientovat v právním obsahu, snadněji se vykládá a uvádí právo do praxe.
Pojem kodifikace se užívá i v jazykovědě a znamená zápis nebo systemizaci, tedy stanovování a zachycování norem spisovného jazyka.

Význam slova, termín, co je to Kodifikace? Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Kodifikace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Kodifikace patří do sekce Právo

Klíčová slova: Kodifikace, termín, přesný výraz, Právo, Právo, synonymum, význam pojmu, wiki, slovo, definice, popis, význam, informace, slovník, význam slova

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Kodifikace? resp. co znamená Kodifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kodifikace, odpověď na dotaz co je to Kodifikace?. Víte např. kdo to je Chuligán? Znáte a víte kdo je Hédonista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.