Co je to?
Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Co to je Kodifikace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kodifikace

Kodifikace znamená uzákonění. Jedná se tedy o vytvoření písemné podoby práva do formy řádu nebo zákoníku. Je to tedy legislativní činnost, při které se soustavně a systematicky zpracovávají právní normy určitého právního odvětví. Výsledkem takové činnosti je zákoník. Díky kodifikaci se dá lépe orientovat v právním obsahu, snadněji se vykládá a uvádí právo do praxe.
Pojem kodifikace se užívá i v jazykovědě a znamená zápis nebo systemizaci, tedy stanovování a zachycování norem spisovného jazyka.

Význam slova, termín, co je to Kodifikace? Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kodifikace sdílejte se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kodifikace je v kategorii Právo

Klíčová slova: Kodifikace, slovník, co to je, přesný význam, význam, slovo, Právo, formulace, vysvětlení, význam slova, heslo, pojem, informace, definice, přesný výraz, wiki

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kodifikace? resp. jaká je definice termínu Kodifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kodifikace, odpověď na dotaz co je to Kodifikace?. Víte např. kdo to je Administrátor? Znáte a víte kdo je Vlastizrádce? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.