Co je to?
Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Co to je Kodifikace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kodifikace

Kodifikace znamená uzákonění. Jedná se tedy o vytvoření písemné podoby práva do formy řádu nebo zákoníku. Je to tedy legislativní činnost, při které se soustavně a systematicky zpracovávají právní normy určitého právního odvětví. Výsledkem takové činnosti je zákoník. Díky kodifikaci se dá lépe orientovat v právním obsahu, snadněji se vykládá a uvádí právo do praxe.
Pojem kodifikace se užívá i v jazykovědě a znamená zápis nebo systemizaci, tedy stanovování a zachycování norem spisovného jazyka.

Význam slova, termín, co je to Kodifikace? Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kodifikace) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kodifikace patří do kategorie Právo

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, Právo, wiki, význam pojmu, Právo, co to je, heslo, význam, přesný význam, význam slova, definice, vysvětlení, slovo, termín, informace

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kodifikace? resp. jaký je význam pojmu Kodifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kodifikace, odpověď na dotaz co je to Kodifikace?. Víte např. kdo to je Kuplíř? Znáte a víte kdo je Vlastizrádce? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.