Co je to?
Definice odborného termínu, slova Světelný rok. Co znamená pojem Světelný rok z kategorie Věda?

Co je to Světelný rok? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Světelný rok

Světelný rok je pojmenování pro jednotku vzdálenosti se značkou ly. Tato jednotka se využívá především v astronomii. Světelný rok je označením pro vzdálenost, kterou za jeden rok juliánského kalendáře urazí světlo ve vakuu. Nejde o jednotku času.
Se světelným rokem se lze setkat nejen v astronomii a odborné literatuře, ale také v literatuře populární, kde se pomocí světelných roků popisuje vzdálenost hvězd.

Význam slova, termín, co je to Světelný rok? Definice odborného termínu, slova Světelný rok. Co znamená pojem Světelný rok z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Světelný rok s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Světelný rok se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: co to je, synonymum, slovo, přesný výraz, pojem, slovník, definice, Světelný rok, Věda, informace, popis, Věda, Světelný rok, význam slova, termín, co znamená

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Světelný rok? resp. co znamená výraz Světelný rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelný rok, odpověď na dotaz co je to Světelný rok?. Víte např. kdo to je Hynek Kmoníček? Znáte a víte kdo je Proděkan? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.